вторник, 24 мај 2016
    ADIN 300    0.33%     ALK 5050    0.3%     BESK 9000    0%     GRNT 466    -2.92%     KMB 2250    0%     MPT 17466.33    -1.04%     OHB 2322.42    -4.19%     OKTA 900    -1.32%     PPIV 28966.67    -0.11%     RMDEN14 92.5    -2.63%     RZLE 7    0%     SBT 1040    2.97%     SPAZ 9603    -3%     STB 415    -0.95%     STBP 369    0.54%     STTB 887    0%     TEL 250.11    0.04%     USJE 21400    0%
X
Дома / ЕКОНОМИЈА / Затворен Carrefour во Скопје Сити Мол!
Затворен Carrefour во Скопје Сити Мол!

Затворен Carrefour во Скопје Сити Мол!

Големиот супер маркет на Carrefour во Скопје Сити Мол е затворен. По подолга агонија во која се наоѓаше компанијата во Скопје, се случи и долгоочекуваното затворање на хипермаркетот.

Дел од медиумите јавуваат дека Carrefour остава зад себе милионски долгови кон македонските фирми, за што веќе алармираат од Стопанската комора.

Фактор дознава дека, Комерцијална банка ја активирала хипотеката на кредитот што компанијата го имала земено во оваа банка, откако подолго време не биле измирувани обврските кон банката.

12637212_10208390507737166_586184236_o

Овој хипермаркет во трговскиот центар „Сити мол“ се простираше на површина од 4.650 квадратни метри и е беше од најголемите во земјата.

Беше отворен пред три години заедно со отворањето на трговскиот центар „Сити мол“. Вака беше на отворањето.

DSC_0435-600x4501А вака е сега:

12699002_10208390507417158_1424930509_o

 

Спонзориран линк:

Дали сакате да добиете 50€ реални пари за тргување на глобалниот финансиски пазар и започнете да заработувате пари? Регистрирајте се овде и почнете да тргувате со 50 евра на светската берза