26 Октомври, 2016
1.6020
    ADIN 466    2.87%     ALK 5430    -0.26%     BESK 9000    0%     CEVI 503    19.76%     GRNT 542.01    0.5%     KMB 2800.85    1.04%     MKSD 150    7.14%     MPT 25000    0.04%     MTUR 3395.33    0.16%     OHB 3984.55    2.17%     OKTA 2190    8.78%     PPIV 32100    0.31%     REPL 42000    0%     RMDEN13 94    1.08%     RMDEN15 92.5    0%     STB 673    2.86%     STIL 63.81    -0.3%     TEL 261    -0.38%     TNB 7750    0.01%     TPLF 998.78    0.08%     TTK 606.4    -0.59%     VITA 8100    -2.91%
АНКЕТА: Речиси секој втор работник е пријавен на пониска сума од онаа што ја добива

АНКЕТА: Речиси секој втор работник е пријавен на пониска сума од онаа што ја добива

ТИ-М бара одговорност од надлежните за недомаќинското трошење пари во МОН

ТИ-М бара одговорност од надлежните за недомаќинското трошење пари во МОН

Најтемно е пред разденување

Најтемно е пред разденување

БРАТОТ И ВОЈВОДАТА: Заедно ќе го рушат Груевски, или ќе бидат во различни ровови?

БРАТОТ И ВОЈВОДАТА: Заедно ќе го рушат Груевски, или ќе бидат во различни ровови?

Интервју ЛАЗЕ КАМЧЕВ: Добри одлуки се носат во тешки времиња!

Интервју ЛАЗЕ КАМЧЕВ: Добри одлуки се носат во тешки времиња!

Коментарите се слободни, фактите се свети

Коментарите се слободни, фактите се свети

Балканскиот видео вестерн го освои светот

Балканскиот видео вестерн го освои светот

СТАВ, ПРОФЕСОР БИЛАЛИ: Не чека тежок 11 декември !

СТАВ, ПРОФЕСОР БИЛАЛИ: Не чека тежок 11 декември !

Колкави месечни паушали земаат членовите на Надзорниот одбор во „Факом“?

Колкави месечни паушали земаат членовите на Надзорниот одбор во „Факом“?

Најнови вести

АНКЕТА: Речиси секој втор работник е пријавен на пониска сума од онаа што ја добива

26 Октомври, 2016

Скоро секој втор работник е пријавен на плата која е пониска од таа што реално ја добива. Ова го покажала анкетата спроведена од Центарот за истражување и креирање на политики (ЦИКП), во текот на мај и на јуни годинава. Објаснуваат дека одговорноста

Директорот на Агенцијата за eнергетика на РМ избран за Претседател на Групата екперти за енергетска ефикасност при ОН

Директорот на Агенцијата за eнергетика на РМ избран за Претседател на Групата екперти за енергетска ефикасност при ОН

Павлопулос повторно со радикални изјави кон Македонија

Павлопулос повторно со радикални изјави кон Македонија

ТИ-М бара одговорност од надлежните за недомаќинското трошење пари во МОН

ТИ-М бара одговорност од надлежните за недомаќинското трошење пари во МОН

Уставен в понеделник се простува од Гошева, СЈО не е на дневен ред

Уставен в понеделник се простува од Гошева, СЈО не е на дневен ред

Украдено службеното возило „ауди А6“ на македонската амбасада во Мадрид

Украдено службеното возило „ауди А6“ на македонската амбасада во Мадрид