17 Јануари, 2017
1.3490
    ALK 5400    0%     BESK 10899.54    1.82%     CEVI 800    6.67%     FERS 43000    2.38%     GRNT 609.56    0.01%     KMB 3000.49    0.44%     MPT 28694.5    1.35%     OKTA 2400    0%     PPIV 34900    1.2%     REPL 43000    0%     RMDEN15 94    0%     RZUS 98.88    5.19%     SBT 1300    0%     STB 876.6    1.91%     STIL 88.94    3.42%     TEL 256    -1.54%     TPLF 1050    -2.92%     TRPS 1500    0%     TTK 721    3%     UNI 1040    0%     VITA 8960    -0.44%     ZPKO 2500    0%
ПОКРЕНАТА ОНЛАЈН ПЕТИЦИЈА: Да се укинат патарините во Македонија!

ПОКРЕНАТА ОНЛАЈН ПЕТИЦИЈА: Да се укинат патарините во Македонија!

СВЕТСКИ ЕКОНОМСКИ ФОРУМ: Ова се 9 најразвиени економии со најдобар квалитет на живот

СВЕТСКИ ЕКОНОМСКИ ФОРУМ: Ова се 9 најразвиени економии со најдобар квалитет на живот

(ВИДЕО) 10 МОЌНИ НАЦИСТИЧКИ ГРАДБИ: Хитлерова архитектура која влева страв во коски!

(ВИДЕО) 10 МОЌНИ НАЦИСТИЧКИ ГРАДБИ: Хитлерова архитектура која влева страв во коски!

„Независни“ активисти ќе ја водат битката против Сорос во Македонија

„Независни“ активисти ќе ја водат битката против Сорос во Македонија

Прво судење во 2017: СЈО против началникот на Петта управа Горан Грујевски

Прво судење во 2017: СЈО против началникот на Петта управа Горан Грујевски

МАКЕДОНИЈА ВО КАНЏИТЕ НА НОВ СТУДЕН БРАН: До кога ќе имаме студени денови?

МАКЕДОНИЈА ВО КАНЏИТЕ НА НОВ СТУДЕН БРАН: До кога ќе имаме студени денови?

ПРЕВЗЕМЕТЕ БЕСПЛАТНИ 50 ЕВРА и тргувајте со акциите на Алибаба од дома

ПРЕВЗЕМЕТЕ БЕСПЛАТНИ 50 ЕВРА и тргувајте со акциите на Алибаба од дома

(ФОТО-ВТОР ДЕЛ) ЖЕШКИ ТОЧКИ: Каде обожуваат да одмораат богатите светски банкари?

(ФОТО-ВТОР ДЕЛ) ЖЕШКИ ТОЧКИ: Каде обожуваат да одмораат богатите светски банкари?

(ВИДЕО) Изум на Индиец му донесе многу пари

(ВИДЕО) Изум на Индиец му донесе многу пари

Најнови вести

Градоначалникот Тоневски се правда на социјалните мрежи и медиумите - Обвинувањата за силување се местенка

17 Јануари, 2017

Градоначалникот на Пробиштип Тони Тоневски негира дека имало пријава за силување наводно од вработена во општината со која тој раководи, а исто така овие наводи се обиде да ги демантира и на својот профил на Фејсбук, загрижен дека шпекулациите ќе му

ПОКРЕНАТА ОНЛАЈН ПЕТИЦИЈА: Да се укинат патарините во Македонија!

ПОКРЕНАТА ОНЛАЈН ПЕТИЦИЈА: Да се укинат патарините во Македонија!

ТЕРЕЗА МЕЈ ОДЛУЧНА: Британија го напушта единствениот пазар на ЕУ

ТЕРЕЗА МЕЈ ОДЛУЧНА: Британија го напушта единствениот пазар на ЕУ

СВЕТСКИ ЕКОНОМСКИ ФОРУМ: Ова се 9 најразвиени економии со најдобар квалитет на живот

СВЕТСКИ ЕКОНОМСКИ ФОРУМ: Ова се 9 најразвиени економии со најдобар квалитет на живот

Давос 2017: Во трговска војна ќе нема победници, предупредува Кина

Давос 2017: Во трговска војна ќе нема победници, предупредува Кина

(ВИДЕО) 10 МОЌНИ НАЦИСТИЧКИ ГРАДБИ: Хитлерова архитектура која влева страв во коски!

(ВИДЕО) 10 МОЌНИ НАЦИСТИЧКИ ГРАДБИ: Хитлерова архитектура која влева страв во коски!