26 Октомври, 2016
1.5428
    ADIN 466    2.87%     ALK 5430    -0.26%     BESK 9000    0%     CEVI 503    19.76%     GRNT 542.01    0.5%     KMB 2800.85    1.04%     MKSD 150    7.14%     MPT 25000    0.04%     MTUR 3395.33    0.16%     OHB 3984.55    2.17%     OKTA 2190    8.78%     PPIV 32100    0.31%     REPL 42000    0%     RMDEN13 94    1.08%     RMDEN15 92.5    0%     STB 673    2.86%     STIL 63.81    -0.3%     TEL 261    -0.38%     TNB 7750    0.01%     TPLF 998.78    0.08%     TTK 606.4    -0.59%     VITA 8100    -2.91%
Породилно отсуство од 18 месеци – Иницијативата тропна на вратата на Собранието

Породилно отсуство од 18 месеци – Иницијативата тропна на вратата на Собранието

Сноуден: Ако тајните служби ги таргетираат новинарите нема спас од шпиунирање

Сноуден: Ако тајните служби ги таргетираат новинарите нема спас од шпиунирање

Телеком и оне.Вип тврдат дека ја предале опремата за прислушување на МВР

Телеком и оне.Вип тврдат дека ја предале опремата за прислушување на МВР

Ако Амди Бајрам е на листа, ОПЕР му откажува коалиција на Груевски

Ако Амди Бајрам е на листа, ОПЕР му откажува коалиција на Груевски

Најтемно е пред разденување

Најтемно е пред разденување

БРАТОТ И ВОЈВОДАТА: Заедно ќе го рушат Груевски, или ќе бидат во различни ровови?

БРАТОТ И ВОЈВОДАТА: Заедно ќе го рушат Груевски, или ќе бидат во различни ровови?

Демант: Убавка Бојаџиевска и Мино Дамјановски веќе не се членови на НО на Факом

Демант: Убавка Бојаџиевска и Мино Дамјановски веќе не се членови на НО на Факом

Интервју ЛАЗЕ КАМЧЕВ: Добри одлуки се носат во тешки времиња!

Интервју ЛАЗЕ КАМЧЕВ: Добри одлуки се носат во тешки времиња!

СТАВ, ПРОФЕСОР БИЛАЛИ: Не чека тежок 11 декември !

СТАВ, ПРОФЕСОР БИЛАЛИ: Не чека тежок 11 декември !

Најнови вести

Вознемирувачко видео: 20 деца загинаа при бомбардирање во Сирија

26 Октомври, 2016

Воените авиони на Сириската армија најверојатно се виновни за нов крвав напад врз цивили. Во последното бомбардирање на Идлиб околу 20 деца загинале откако била бомбардирана школска област. Опсерваторијата за човекови права во Сирија тврди дека

Италија одбива да плаќа придонеси во ЕУ поради мигрантите

Италија одбива да плаќа придонеси во ЕУ поради мигрантите

Трамп тврди дека Клинтон ќе го доведе светот до Трета Светска Војна

Трамп тврди дека Клинтон ќе го доведе светот до Трета Светска Војна

Над 300 борци од Косово војуваат на Блискиот исток

Над 300 борци од Косово војуваат на Блискиот исток

(ВИДЕО) ОВА Е КРАЈ НА ЏУНГЛАТА: Нема веќе мигранти во Кале

(ВИДЕО) ОВА Е КРАЈ НА ЏУНГЛАТА: Нема веќе мигранти во Кале

Породилно отсуство од 18 месеци – Иницијативата тропна на вратата на Собранието

Породилно отсуство од 18 месеци – Иницијативата тропна на вратата на Собранието