22 Октомври, 2016
1.3492
    ADIN 453    9.95%     ALK 5482.09    0.69%     BESK 8680    2.61%     ICNF 5    -75%     KMB 2756.72    0.08%     MKSD 140    19.66%     MPT 25000    0.78%     MTUR 3386.71    -0.58%     NEME 1250    0%     OHB 3820    0.08%     PPIV 31999.65    -1.24%     REPL 42000    -0.88%     RMDEN15 92.5    0%     RZLV 16    6.67%     RZUS 80.98    1.22%     SOLN 308    14.07%     SPAZ 11498    0%     STB 635.22    2.16%     STIL 63.44    1.63%     TEL 264.6    -2.07%     TNB 7749    0.1%     USJE 22601    5.12%
Спасовски: Опремата ќе се обезбедува, СЈО ќе ја продолжи истрагата во УБК

Спасовски: Опремата ќе се обезбедува, СЈО ќе ја продолжи истрагата во УБК

Истражителот на СЈО приведен зошто барал каде живее Мијалков, нов заплет во МВР

Истражителот на СЈО приведен зошто барал каде живее Мијалков, нов заплет во МВР

Јанева: Приведениот истражител го носиме во СЈО и се враќаме во УБК

Јанева: Приведениот истражител го носиме во СЈО и се враќаме во УБК

Истражителот на СЈО е приведен

Истражителот на СЈО е приведен

ИНТЕРВЈУ СОЊА ЛИХТ: Македонската влада е преокупирана со желбата да остане на власт!

ИНТЕРВЈУ СОЊА ЛИХТ: Македонската влада е преокупирана со желбата да остане на власт!

Стевче Јакимовски како во шпиунски филм - УБК знаела дека ќе упадне Катица

Стевче Јакимовски како во шпиунски филм - УБК знаела дека ќе упадне Катица

ДОСИЕ Скопје 2014: Ќе има ли и нови осомничени?

ДОСИЕ Скопје 2014: Ќе има ли и нови осомничени?

СЕ ИМА СВОЈА “ЦЕНА“: Сега нововработени, утре без работа?

СЕ ИМА СВОЈА “ЦЕНА“: Сега нововработени, утре без работа?

ЕДНОГОДИШНИ СПЕЦИЈАЛИСТИЧКИ ПРОГРАМИ

ЕДНОГОДИШНИ СПЕЦИЈАЛИСТИЧКИ ПРОГРАМИ

Најнови вести

Спасовски: Опремата ќе се обезбедува, СЈО ќе ја продолжи истрагата во УБК

21 Октомври, 2016

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на вечерашната прес конференција посочи дека одржал средба со СЈО на кое му дава целосна поддршка за извршување на наредбата и дека нема никакви проблеми.„Имавме средба со Катица Јанева и обвинителите н

Истражителот на СЈО приведен зошто барал каде живее Мијалков, нов заплет во МВР

Истражителот на СЈО приведен зошто барал каде живее Мијалков, нов заплет во МВР

Јанева: Приведениот истражител го носиме во СЈО и се враќаме во УБК

Јанева: Приведениот истражител го носиме во СЈО и се враќаме во УБК

Истражителот на СЈО е приведен

Истражителот на СЈО е приведен

ИНТЕРВЈУ СОЊА ЛИХТ: Македонската влада е преокупирана со желбата да остане на власт!

ИНТЕРВЈУ СОЊА ЛИХТ: Македонската влада е преокупирана со желбата да остане на власт!

Стевче Јакимовски како во шпиунски филм - УБК знаела дека ќе упадне Катица

Стевче Јакимовски како во шпиунски филм - УБК знаела дека ќе упадне Катица