26 Октомври, 2016
1.4532
    ADIN 466    2.87%     ALK 5430    -0.26%     BESK 9000    0%     CEVI 503    19.76%     GRNT 542.01    0.5%     KMB 2800.85    1.04%     MKSD 150    7.14%     MPT 25000    0.04%     MTUR 3395.33    0.16%     OHB 3984.55    2.17%     OKTA 2190    8.78%     PPIV 32100    0.31%     REPL 42000    0%     RMDEN13 94    1.08%     RMDEN15 92.5    0%     STB 673    2.86%     STIL 63.81    -0.3%     TEL 261    -0.38%     TNB 7750    0.01%     TPLF 998.78    0.08%     TTK 606.4    -0.59%     VITA 8100    -2.91%
Сноуден: Ако тајните служби ги таргетираат новинарите нема спас од шпиунирање

Сноуден: Ако тајните служби ги таргетираат новинарите нема спас од шпиунирање

Телеком и оне.Вип тврдат дека ја предале опремата за прислушување на МВР

Телеком и оне.Вип тврдат дека ја предале опремата за прислушување на МВР

Ако Амди Бајрам е на листа, ОПЕР му откажува коалиција на Груевски

Ако Амди Бајрам е на листа, ОПЕР му откажува коалиција на Груевски

ЕК бара „објаснување“ за буџетите на 7 земји од Еврозоната

ЕК бара „објаснување“ за буџетите на 7 земји од Еврозоната

ТОП 10: Најдобри земји каде да патувате во 2017

ТОП 10: Најдобри земји каде да патувате во 2017

МИНОВСКИ: Нема опасност за ПИОМ, извештаите на Светска банка да не се читаат тенденциозно!

МИНОВСКИ: Нема опасност за ПИОМ, извештаите на Светска банка да не се читаат тенденциозно!

Демант: Убавка Бојаџиевска и Мино Дамјановски веќе не се членови на НО на Факом

Демант: Убавка Бојаџиевска и Мино Дамјановски веќе не се членови на НО на Факом

Интервју ЛАЗЕ КАМЧЕВ: Добри одлуки се носат во тешки времиња!

Интервју ЛАЗЕ КАМЧЕВ: Добри одлуки се носат во тешки времиња!

СТАВ, ПРОФЕСОР БИЛАЛИ: Не чека тежок 11 декември !

СТАВ, ПРОФЕСОР БИЛАЛИ: Не чека тежок 11 декември !

Најнови вести

Сноуден: Ако тајните служби ги таргетираат новинарите нема спас од шпиунирање

26 Октомври, 2016

Познатиот „свиркач“ Едвард Сноуден на последниот Самит на Глобалната мрежа на уредници во Минхен посочи дека ако тајните служби решат да ги следат новинарите тогаш нема технолошки алатки со кои тие може да ја заштитат својата приватност и анонимноста

Комерцијална банка реагира: Вработен нема можност да го злоупотреби сефот

Комерцијална банка реагира: Вработен нема можност да го злоупотреби сефот

Телеком и оне.Вип тврдат дека ја предале опремата за прислушување на МВР

Телеком и оне.Вип тврдат дека ја предале опремата за прислушување на МВР

Демант: Убавка Бојаџиевска и Мино Дамјановски веќе не се членови на НО на Факом

Демант: Убавка Бојаџиевска и Мино Дамјановски веќе не се членови на НО на Факом

Ако Амди Бајрам е на листа, ОПЕР му откажува коалиција на Груевски

Ако Амди Бајрам е на листа, ОПЕР му откажува коалиција на Груевски

ЕК бара „објаснување“ за буџетите на 7 земји од Еврозоната

ЕК бара „објаснување“ за буџетите на 7 земји од Еврозоната