05 Декември, 2016
1.6934
    ALK 5399.44    -0.01%     AUMK 1330    -19.39%     GRNT 586.94    -2.73%     KMB 2950.86    -0.19%     MPT 28532.67    1.48%     RMDEN15 92.5    0%     SBT 1250    -0.87%     STB 959.84    -2.18%     STBP 690    -5.48%     STIL 85    -4.56%     TEL 258.57    -2.06%     TKVS 2350    0%     TPLF 939.1    -1.22%     UNI 909    -2.57%     ZILU 121    -27.11%
Почнете бизнис со малку пари и заработете

Почнете бизнис со малку пари и заработете

ГАЛЕРИЈА: Заев: Ја добивме најголемата битка, битката за живот

ГАЛЕРИЈА: Заев: Ја добивме најголемата битка, битката за живот

Груевски: СДСМ ветува се и сешто од ракав

Груевски: СДСМ ветува се и сешто од ракав

Совети како да ја смените вашата кариера

Совети како да ја смените вашата кариера

Видео: Стојанче Ангелов со свирачи го откри македонското техно

Видео: Стојанче Ангелов со свирачи го откри македонското техно

КАКО СЕ ТРОШАТ ДРЖАВНИ ПАРИ: Купувале магнолии од 130 евра, трендафили за 340 евра!

КАКО СЕ ТРОШАТ ДРЖАВНИ ПАРИ: Купувале магнолии од 130 евра, трендафили за 340 евра!

Колкава е излезноста на референдумот во Италија?

Колкава е излезноста на референдумот во Италија?

Кои се седумте најзначајни откритија на човештвото?

Кои се седумте најзначајни откритија на човештвото?

ФОТО+ВИДЕО: Се удави девојка во Малага, делови од Шпанија поплавени

ФОТО+ВИДЕО: Се удави девојка во Малага, делови од Шпанија поплавени

Најнови вести

Колкава е излезноста на референдумот во Италија?

04 Декември, 2016

60% е излезноста на референдумот во Италија.Одзивот на референдумот за уставните реформи во Италија до 19:00 часот достигна речиси 58%, пренесе ТАСС. Ова го покажуваат бројките по обработка на податоците од избирачките места, соопштува Министерството

Почнете бизнис со малку пари и заработете

Почнете бизнис со малку пари и заработете

ФОТО+ВИДЕО: Се удави девојка во Малага, делови од Шпанија поплавени

ФОТО+ВИДЕО: Се удави девојка во Малага, делови од Шпанија поплавени

Колку жени служат војска во Србија?

Колку жени служат војска во Србија?

ГАЛЕРИЈА: Заев: Ја добивме најголемата битка, битката за живот

ГАЛЕРИЈА: Заев: Ја добивме најголемата битка, битката за живот

Груевски: СДСМ ветува се и сешто од ракав

Груевски: СДСМ ветува се и сешто од ракав

КАКО СЕ ТРОШАТ ДРЖАВНИ ПАРИ: Купувале магнолии од 130 евра, трендафили за 340 евра!

04 Декември, 2016

Според фактурата, испорачана на 7-ми март, комуналното претпријатие од Крива Паланка за 180 трендафили платило 340 евра, за една магнолија биле платени 130 евра, додека во истиот ден за нешто повеќе од илјада саксии била платена сума од 200 евра.