01 Октомври, 2016
1.4225
    ALK 5445.04    0.85%     GRNT 526.56    -0.62%     KMB 2450    1.6%     MPT 24362.52    -0.15%     MTUR 3491    0.67%     PKB 5001    46.66%     PPIV 30500.22    -0.04%     REPL 42000    0.6%     RMDEN13 93    -0.64%     SBT 1150.33    -1.06%     TNB 7509.67    0.13%     TPLF 850    -2.86%     UNI 710    5.97%
Груевски убеден: ќе победиме на изборите со значајна разлика

Груевски убеден: ќе победиме на изборите со значајна разлика

Германија бара од инженери до негуватели - Кој е на „позитивната листа“?

Германија бара од инженери до негуватели - Кој е на „позитивната листа“?

Се огласи Мијалков: СЈО е продолжена рака на СДСМ

Се огласи Мијалков: СЈО е продолжена рака на СДСМ

10 компании кои ги произведуваат речиси сите видови храна и пијалаци во светот (Инфографик)

10 компании кои ги произведуваат речиси сите видови храна и пијалаци во светот (Инфографик)

Попоски: ОБСЕ ни помага во зацврстувањето на демократските институции

Попоски: ОБСЕ ни помага во зацврстувањето на демократските институции

Шекеринска им порача на болните од рак на дојка: „Не сте сами!“

Шекеринска им порача на болните од рак на дојка: „Не сте сами!“

САД ја менува реториката кон Русија - договорот за Сирија пред крах

САД ја менува реториката кон Русија - договорот за Сирија пред крах

Катица Јанева го стега обрачот: И политичките партии кривично ќе одговараат!?

Катица Јанева го стега обрачот: И политичките партии кривично ќе одговараат!?

Земјоделство 2017: Најмногу пари за хидросистеми и субвенции, дали ќе го развијат аграрот?

Земјоделство 2017: Најмногу пари за хидросистеми и субвенции, дали ќе го развијат аграрот?

Најнови вести

Груевски убеден: ќе победиме на изборите со значајна разлика

01 Октомври, 2016

Сите индикатори покажуваат дека повторно ќе победиме на изборите со значајна разлика, рече денеска Груевски.

Германија бара од инженери до негуватели - Кој е на „позитивната листа“?

Германија бара од инженери до негуватели - Кој е на „позитивната листа“?

Се огласи Мијалков: СЈО е продолжена рака на СДСМ

Се огласи Мијалков: СЈО е продолжена рака на СДСМ

СДСМ утре ќе го оддржи 20-тиот Конгрес

СДСМ утре ќе го оддржи 20-тиот Конгрес

10 компании кои ги произведуваат речиси сите видови храна и пијалаци во светот (Инфографик)

10 компании кои ги произведуваат речиси сите видови храна и пијалаци во светот (Инфографик)

Целосно забулена босанка кандидат на локални избори (ВИДЕО)

Целосно забулена босанка кандидат на локални избори (ВИДЕО)

ПРЕОПТИМИСТИЧКО: Планираното прибирање даноци за следната година тешко остварливо!

26 Септември, 2016

За следната година владата планира од даноци да прибере сума од 160,7 милијарди денари додека за оваа годинава тој износ е планиран на сума од 147,5 милијарди денари. Планираните приходи се тешко остварливи ако се имаат во предвид и актуелните состој

Колку години „живееме“ во автомобилот и што најчесто правиме таму?

01 Октомври, 2016

Студијата на Citroen, цитирана од autopress.net, била спроведена во јули и август оваа година, а во неа биле вклучени околу 500 лица на возраст над 15 години, жители на Германија, Шпанија, Франција, Италија, Полска, Португалија и Велика Британија.