26 Октомври, 2016
1.6679
    ALK 5444.08    -0.69%     BESK 9000    3.69%     CEVI 420    2.94%     FERS 41000    -2.4%     GRNT 539.33    -1.04%     KMB 2772.11    0.56%     MPT 24990.18    -0.04%     MTUR 3390    0.1%     OHB 3900    2.09%     OKTA 2013.16    1.21%     PPIV 32000    0%     SPAZ 12474.95    8.5%     STB 654.29    3%     STBP 545    0%     STIL 64    0.88%     TEL 262    -0.98%     TNB 7749.37    0%     TPLF 998    -3.11%     USJE 22900    1.32%
Георгиевски и Бошковски на избори со заеднички пратенички листи

Георгиевски и Бошковски на избори со заеднички пратенички листи

Кога со новинарството ќе се претера - Fox со тези дека Клинтон посвоила вонземјанин

Кога со новинарството ќе се претера - Fox со тези дека Клинтон посвоила вонземјанин

Фактите ги распрснуваат владините „успеси“

Фактите ги распрснуваат владините „успеси“

ДИУНГ БИЗНИС: Македонија во ТОП 10 со скок од две места, најдобра во регионот

ДИУНГ БИЗНИС: Македонија во ТОП 10 со скок од две места, најдобра во регионот

ТОШЕ Е НАЈВИСОКИОТ МАКЕДОНЕЦ: Има 21 година а допрва ќе расте!

ТОШЕ Е НАЈВИСОКИОТ МАКЕДОНЕЦ: Има 21 година а допрва ќе расте!

Компаниите не смеат да трпат негативни последици од политичката нестабилност во државата

Компаниите не смеат да трпат негативни последици од политичката нестабилност во државата

Ламбе Арнаудов: Јас сум демократ, а Вие ги загрозувате слободите и човековите права!

Ламбе Арнаудов: Јас сум демократ, а Вие ги загрозувате слободите и човековите права!

ПАНДОВ: Заев на 11 декември треба да му честита победа на Груевски!

ПАНДОВ: Заев на 11 декември треба да му честита победа на Груевски!

СИЛЕН ПРОДОР НА СТРАНСКИТЕ ПАЗАРИ: Се препороди кумановската фабрика за цевки!

СИЛЕН ПРОДОР НА СТРАНСКИТЕ ПАЗАРИ: Се препороди кумановската фабрика за цевки!

Најнови вести

ЕК предложи воведување на заедничка консолидирана основа за корпоративно оданочување

25 Октомври, 2016

Европската комисија (ЕК) предлага воведување на заедничка консолидирана основа за оданочување со данок во Европската унија (ЕУ), објавија од прес-центарот на Комисијата.Новиот систем за оданочување ќе биде задолжителен за мултинационалните компании к

Георгиевски и Бошковски на избори со заеднички пратенички листи

Георгиевски и Бошковски на избори со заеднички пратенички листи

Кога со новинарството ќе се претера - Fox со тези дека Клинтон посвоила вонземјанин

Кога со новинарството ќе се претера - Fox со тези дека Клинтон посвоила вонземјанин

Ердоган побара Истанбул да стане центар на ОН

Ердоган побара Истанбул да стане центар на ОН

ОРБАН НЕ ИМ ПОПУШТА НА МИГРАНТИТЕ: Унгарија крева и друга ограда!

ОРБАН НЕ ИМ ПОПУШТА НА МИГРАНТИТЕ: Унгарија крева и друга ограда!

Ламбе Арнаудов: Јас сум демократ, а Вие ги загрозувате слободите и човековите права!

Ламбе Арнаудов: Јас сум демократ, а Вие ги загрозувате слободите и човековите права!