20 Октомври, 2016
1.4933
    ALK 5444.72    0.07%     AUMK 1200    0%     GRNT 545    2.01%     KMB 2754.46    0.5%     MPOL 169    0%     MPT 24807.08    1.08%     OHB 3816.8    1.11%     OKTA 1989    4.8%     PKB 7200    2.86%     PPIV 32400    0%     RMDEN15 92.5    0%     RZLV 15    0%     RZUS 80    0%     SBT 1200    0%     SKOV 100    100%     SPAZ 11498    0%     STB 621.77    1.86%     STBP 545    2.83%     TEL 270.2    0.58%     TNB 7741.26    0.43%     TPLF 1030    8.42%     TTK 610    0%     UNI 790    2.65%
Познат идентитетот на напаѓачот на новинарот Беловски

Познат идентитетот на напаѓачот на новинарот Беловски

Британскиот амбасадор: Никој не смее да стои на патот на СЈО

Британскиот амбасадор: Никој не смее да стои на патот на СЈО

Без Меркел Грција ќе му каже „чао“ на Брисел

Без Меркел Грција ќе му каже „чао“ на Брисел

Амбасадата на САД: Партиите и институциите да соработуваат, СЈО да работи без опструкции

Амбасадата на САД: Партиите и институциите да соработуваат, СЈО да работи без опструкции

Голема рецесија му се заканува на светот, предупредуваат експерти

Голема рецесија му се заканува на светот, предупредуваат експерти

Спасовски: СЈО има две судски наредби, законот мора да се почитува

Спасовски: СЈО има две судски наредби, законот мора да се почитува

Различните цигли во образовниот ѕид

Различните цигли во образовниот ѕид

Филипова: Младите не се декор за верификација на политичката воља

Филипова: Младите не се декор за верификација на политичката воља

ЕДНОГОДИШНИ СПЕЦИЈАЛИСТИЧКИ ПРОГРАМИ

ЕДНОГОДИШНИ СПЕЦИЈАЛИСТИЧКИ ПРОГРАМИ

Најнови вести

Познат идентитетот на напаѓачот на новинарот Беловски

20 Октомври, 2016

Новинарот Беловски Павле од ТВ Телма вечерва беше нападнат пред главната капија на МВР .Официјални извори од МВР за Фактор велат дека новинарот без повод и причина бил физички нападнат од страна на Коста П. ( 1984) год. од Скопје, при што повеќе

Новинар на Телма нападнат пред МВР

Новинар на Телма нападнат пред МВР

Тим на ФБИ ја верификува автентичноста на „бомбите“

Тим на ФБИ ја верификува автентичноста на „бомбите“

Исчистете ги оџаците, следуваат високи казни

Исчистете ги оџаците, следуваат високи казни

Доналд Трамп ќе ги прифати резултатите од изборите ... ако победи

Доналд Трамп ќе ги прифати резултатите од изборите ... ако победи

Теоретичарите на заговори тврдат дека Путин ќе ја открие тајната планета Нубиру

Теоретичарите на заговори тврдат дека Путин ќе ја открие тајната планета Нубиру