25 Октомври, 2016
1.9407
    ALK 5444.08    -0.69%     BESK 9000    3.69%     CEVI 420    2.94%     FERS 41000    -2.4%     GRNT 539.33    -1.04%     KMB 2772.11    0.56%     MPT 24990.18    -0.04%     MTUR 3390    0.1%     OHB 3900    2.09%     OKTA 2013.16    1.21%     PPIV 32000    0%     SPAZ 12474.95    8.5%     STB 654.29    3%     STBP 545    0%     STIL 64    0.88%     TEL 262    -0.98%     TNB 7749.37    0%     TPLF 998    -3.11%     USJE 22900    1.32%
ДИУНГ БИЗНИС: Македонија во ТОП 10 со скок од две места, најдобра во регионот

ДИУНГ БИЗНИС: Македонија во ТОП 10 со скок од две места, најдобра во регионот

ТОШЕ Е НАЈВИСОКИОТ МАКЕДОНЕЦ: Има 21 година а допрва ќе расте!

ТОШЕ Е НАЈВИСОКИОТ МАКЕДОНЕЦ: Има 21 година а допрва ќе расте!

Компаниите не смеат да трпат негативни последици од политичката нестабилност во државата

Компаниите не смеат да трпат негативни последици од политичката нестабилност во државата

Спасовски ќе ги казнува полицајците кои ќе бидат фатени во партиски активности

Спасовски ќе ги казнува полицајците кои ќе бидат фатени во партиски активности

Фактите ги распрснуваат владините „успеси“

Фактите ги распрснуваат владините „успеси“

Ова се најлошите насоки на факултет - Нема работа и слабо се плаќа

Ова се најлошите насоки на факултет - Нема работа и слабо се плаќа

ПАНДОВ: Заев на 11 декември треба да му честита победа на Груевски!

ПАНДОВ: Заев на 11 декември треба да му честита победа на Груевски!

СИЛЕН ПРОДОР НА СТРАНСКИТЕ ПАЗАРИ: Се препороди кумановската фабрика за цевки!

СИЛЕН ПРОДОР НА СТРАНСКИТЕ ПАЗАРИ: Се препороди кумановската фабрика за цевки!

ИНТЕРВЈУ РИСТЕСКИ: Обвиненијата на СЈО ќе ја “обезглават“ владеачката врхушка!

ИНТЕРВЈУ РИСТЕСКИ: Обвиненијата на СЈО ќе ја “обезглават“ владеачката врхушка!

Најнови вести

ДИУНГ БИЗНИС: Македонија во ТОП 10 со скок од две места, најдобра во регионот

25 Октомври, 2016

Македонија е рангирана на 10-то место во најновиот извештај на „Дуинг бизнис“ на Светска банка според леснотијата за водење бизнис. Ова претставува напредок за две место, со оглед на тоа што лани беше на 12-то место, а преклани на 31.Од земјите во ре

Компаниите не смеат да трпат негативни последици од политичката нестабилност во државата

Компаниите не смеат да трпат негативни последици од политичката нестабилност во државата

Спасовски ќе ги казнува полицајците кои ќе бидат фатени во партиски активности

Спасовски ќе ги казнува полицајците кои ќе бидат фатени во партиски активности

ФРАНЦУСКА СТУДИЈА ТВРДИ: Во пелените „Памперс“ има канцерогени материи

ФРАНЦУСКА СТУДИЈА ТВРДИ: Во пелените „Памперс“ има канцерогени материи

Најстарата банка во светот скратува 2600 вработени

Најстарата банка во светот скратува 2600 вработени

Шилегов: Наместо нови 6000 вработувања само лажни ветувања во Ранковце

Шилегов: Наместо нови 6000 вработувања само лажни ветувања во Ранковце