22 Ноември, 2017
0.6085
    ALK 7231.17    -1.62%     BESK 10300    0%     GRNT 808.46    0.93%     KJUBI 1400    0%     KMB 2697.06    -0.11%     MPT 26306.88    -2.2%     OKTA 2530    -8.1%     RMDEN14 92.2    -2.95%     RZLV 45    0%     RZTK 450    1.81%     RZUS 106    -3.64%     SBT 1987    -9.86%     TNB 13500    0%     TPLF 1605.19    -0.11%     TTK 803.72    -1.5%     ZPKO 2601    0.04%

Агробизнис

САКАТЕ ДА СЕ ПРЕСЕЛИТЕ НА СЕЛО: Еве ви начини како да заработите

САКАТЕ ДА СЕ ПРЕСЕЛИТЕ НА СЕЛО: Еве ви начини како да заработите

11 Септември, 2017

OВАА РАБОТА ИМА ИДНИНА: По глава на жител имаат повеќе кошници од Кина

OВАА РАБОТА ИМА ИДНИНА: По глава на жител имаат повеќе кошници од Кина

11 Септември, 2017

АГРОБИЗНИС: Засадете ја оваа овошка, цената е примамлива

АГРОБИЗНИС: Засадете ја оваа овошка, цената е примамлива

09 Септември, 2017

Николовски: Внимателно го следиме откупот на грозјето, откупени се околу 16 милиони килограми

Николовски: Внимателно го следиме откупот на грозјето, откупени се околу 16 милиони килограми

09 Септември, 2017

ЗЕЛЕНИ ПАЗАРИ: Чие е овошјето и зеленчукот кои ги јадеме и колку се квалитетни?

ЗЕЛЕНИ ПАЗАРИ: Чие е овошјето и зеленчукот кои ги јадеме и колку се квалитетни?

08 Септември, 2017

За пет дена јавно отворање на понудите за давање под закуп на земјоделско земјиште до 3 хектари

За пет дена јавно отворање на понудите за давање под закуп на земјоделско земјиште до 3 хектари

06 Септември, 2017

БИЗНИС КОЈ ЦВЕТА СО ВЕКОВИ: Зошто канабисот - е

БИЗНИС КОЈ ЦВЕТА СО ВЕКОВИ: Зошто канабисот - е "Зеленото злато" на Кина?

02 Септември, 2017

МЗШВ ПЛАТИ 207 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗАОСТАНАТ ДОЛГ  ЗА ОДБЛОКИРАЊЕ НА ПРОЕКТОТ ЈУЖНОВАРДАРСКА ДОЛИНА

МЗШВ ПЛАТИ 207 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗАОСТАНАТ ДОЛГ ЗА ОДБЛОКИРАЊЕ НА ПРОЕКТОТ ЈУЖНОВАРДАРСКА ДОЛИНА

01 Септември, 2017

662 лица конкурираа за мерката Млад земјоделец

662 лица конкурираа за мерката Млад земјоделец

31 Август, 2017

РАЗВИВАЊЕ НА КОНКУРЕТНО СПОСОБНИ ЗЕМЈОДЕЛСКИ СТОПАНСТВА

РАЗВИВАЊЕ НА КОНКУРЕТНО СПОСОБНИ ЗЕМЈОДЕЛСКИ СТОПАНСТВА

29 Август, 2017

Заработуваат и до две просечни плати, цената скокна за 50%

Заработуваат и до две просечни плати, цената скокна за 50%

28 Август, 2017

Франција очекува сериозен пад во производството на вино

Франција очекува сериозен пад во производството на вино

27 Август, 2017

Каде се произведува и колку чини најскапиот мед во светот?

Каде се произведува и колку чини најскапиот мед во светот?

26 Август, 2017

Македонија во 2018 година ќе биде партнер на Интернационалниот саем за земјоделство и храна во Словенија

Македонија во 2018 година ќе биде партнер на Интернационалниот саем за земјоделство и храна во Словенија

26 Август, 2017

Словенија ќе и помага на Македонија во јакнење на Платежната агенција и советодавните служби за земјоделците

Словенија ќе и помага на Македонија во јакнење на Платежната агенција и советодавните служби за земјоделците

25 Август, 2017

Зошто руските контрасанкции ги погодија самите Руси?

Зошто руските контрасанкции ги погодија самите Руси?

25 Август, 2017

Со заедничка декларација, министрите од Централна и Источна Европа и од НР Кина се обврзаа на унапредување на трговската соработка

Со заедничка декларација, министрите од Централна и Источна Европа и од НР Кина се обврзаа на унапредување на трговската соработка

25 Август, 2017

МЗШВ: Рокот за аплицирање за субвенции од Програмата за 2017-та е до 15-ти септември, а за мерката Млад земјоделец до 29 август

МЗШВ: Рокот за аплицирање за субвенции од Програмата за 2017-та е до 15-ти септември, а за мерката Млад земјоделец до 29 август

24 Август, 2017