17 Јануари, 2017
0.3524
    ALK 5400    0%     BESK 10899.54    1.82%     CEVI 800    6.67%     FERS 43000    2.38%     GRNT 609.56    0.01%     KMB 3000.49    0.44%     MPT 28694.5    1.35%     OKTA 2400    0%     PPIV 34900    1.2%     REPL 43000    0%     RMDEN15 94    0%     RZUS 98.88    5.19%     SBT 1300    0%     STB 876.6    1.91%     STIL 88.94    3.42%     TEL 256    -1.54%     TPLF 1050    -2.92%     TRPS 1500    0%     TTK 721    3%     UNI 1040    0%     VITA 8960    -0.44%     ZPKO 2500    0%

Агробизнис

Револуционерни технологии за развој на прецизно земјоделство

Револуционерни технологии за развој на прецизно земјоделство

30 Септември, 2016

Земјоделство 2017: Најмногу пари за хидросистеми и субвенции, дали ќе го развијат аграрот?

Земјоделство 2017: Најмногу пари за хидросистеми и субвенции, дали ќе го развијат аграрот?

29 Септември, 2016

СДСМ тврди: Откупот на грозје пропаѓа, власта ги лаже лозарите

СДСМ тврди: Откупот на грозје пропаѓа, власта ги лаже лозарите

28 Септември, 2016

Скисели откупот на грозје, не помагаат ни субвенции

Скисели откупот на грозје, не помагаат ни субвенции

27 Септември, 2016

Николовски бара од Владата пласман за јаболкото

Николовски бара од Владата пласман за јаболкото

27 Септември, 2016

Ја напуштил фотелјата - сега бара работници

Ја напуштил фотелјата - сега бара работници

25 Септември, 2016

Стартува бербата на јаболкото во Ресен

Стартува бербата на јаболкото во Ресен

24 Септември, 2016

Медот носи добра заработка ама и многу работа

Медот носи добра заработка ама и многу работа

22 Септември, 2016

Штом го купи Монсанто-ја крена профитната маржа до небо!

Штом го купи Монсанто-ја крена профитната маржа до небо!

22 Септември, 2016

МЗСШВ: Со субвенциите се стабилизира откупот на грозје

МЗСШВ: Со субвенциите се стабилизира откупот на грозје

21 Септември, 2016

Пчеларите бараат повеќе субвенции и брендирање на македонскиот мед

Пчеларите бараат повеќе субвенции и брендирање на македонскиот мед

21 Септември, 2016

Почвата и родот уништени: Мисли ли некој од што ќе живеат земјоделците во Стајковци?

Почвата и родот уништени: Мисли ли некој од што ќе живеат земјоделците во Стајковци?

21 Септември, 2016

Се даваат субвенции за откуп на „вранец“

Се даваат субвенции за откуп на „вранец“

20 Септември, 2016

Лозарите со нови проблеми: Итни мерки за откупот на гројзе

Лозарите со нови проблеми: Итни мерки за откупот на гројзе

19 Септември, 2016

ФОТО: Го одгледуваат овошјето на иднината кое носи профит

ФОТО: Го одгледуваат овошјето на иднината кое носи профит

19 Септември, 2016

Црни бобинки слични на рибизла или боровница се одгледуваат затоа што имаат лековити својства.

Со комбајн берат грозје - замена за 200 работници

Со комбајн берат грозје - замена за 200 работници

18 Септември, 2016

Во градот Вршац во Србија грозје берат со комбајн кој заменува 200 работници.

Пазарот на зеленчук и кооперирањето

Пазарот на зеленчук и кооперирањето

18 Септември, 2016

Македонија сама ќе мора да изнаоѓа форми и начини за усогласени односи на пазарот што е неопходно во услови на слободен пазар. Меѓутоа може да поддржува секоја иницијатива која води до подобро организирање особено на ситните пазарни производители.

Земјоделците повторно на мака, ајварката се откупува двојно поевтино

Земјоделците повторно на мака, ајварката се откупува двојно поевтино

17 Септември, 2016