24 Февруари, 2018
0.3427
    ALK 7926.24    0.48%     GRNT 818    0.99%     KMB 3350.61    -0.14%     PPIV 39900    2.05%     RMDEN15 95    -0.11%     RMDEN16 95    0%     STBP 650    8.33%     STIL 140    0%     TEL 295    -0.18%     TNB 14052.14    2.39%     TPLF 1712.35    0.69%     UNI 2050    0%     VITA 7790    0%

Агробизнис

Објавени два јавни повика за Програмата за рурален развој

Објавени два јавни повика за Програмата за рурален развој

08 Август, 2017

Николовски разговараше со хрватскиот колега - има ли решение?

Николовски разговараше со хрватскиот колега - има ли решение?

08 Август, 2017

КАТАСТРОФАЛНА ГОДИНА ЗА ПЧЕЛАРИТЕ:  Ќе биде ли медот скапо задоволство?

КАТАСТРОФАЛНА ГОДИНА ЗА ПЧЕЛАРИТЕ: Ќе биде ли медот скапо задоволство?

08 Август, 2017

НЕКОНЗИСТЕНТНА  МАКЕДОНСКА  АГРАРНА  ПОЛИТИКА

НЕКОНЗИСТЕНТНА МАКЕДОНСКА АГРАРНА ПОЛИТИКА

08 Август, 2017

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство објавува два јавни огласи за закуп на земјоделско земјиште

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство објавува два јавни огласи за закуп на земјоделско земјиште

06 Август, 2017

365 ДЕНА ГО ДЕЛАТ ОД МИЛИОНСКА ЗАРАБОТКА: Имал добар план, но и трпение од 10 години

365 ДЕНА ГО ДЕЛАТ ОД МИЛИОНСКА ЗАРАБОТКА: Имал добар план, но и трпение од 10 години

05 Август, 2017

Ја напуштил работата за да сади африкански бамји, еве како му оди...

Ја напуштил работата за да сади африкански бамји, еве како му оди...

04 Август, 2017

Вложил 10.000 евра во малини и еве што мисли за овој бизнис

Вложил 10.000 евра во малини и еве што мисли за овој бизнис

04 Август, 2017

Николовски: Нови 10 милиони евра директна поддршка за земјоделците

Николовски: Нови 10 милиони евра директна поддршка за земјоделците

04 Август, 2017

Опасни бугарски малини ја преплавија Европа

Опасни бугарски малини ја преплавија Европа

04 Август, 2017

Николовски: Со новиот Правилник што го донесе Хрватска значајно се зголемуваат трошоците за извоз на овошје и зеленчук

Николовски: Со новиот Правилник што го донесе Хрватска значајно се зголемуваат трошоците за извоз на овошје и зеленчук

03 Август, 2017

ОВА ВАЖИ И ЗА МАКЕДОНИЈА: Хрватска ги зголеми увозните давачки за овошјето и зеленчукот

ОВА ВАЖИ И ЗА МАКЕДОНИЈА: Хрватска ги зголеми увозните давачки за овошјето и зеленчукот

02 Август, 2017

28 милиони денари субвенции неделава ќе легнат на сметките на 544 овоштари

28 милиони денари субвенции неделава ќе легнат на сметките на 544 овоштари

31 Јули, 2017

Владата донесе одлука за итно решение за депонијата во Струга

Владата донесе одлука за итно решение за депонијата во Струга

28 Јули, 2017

Николовски на почетокот на следната недела вети субвенции за овоштарите

Николовски на почетокот на следната недела вети субвенции за овоштарите

28 Јули, 2017

Средба на министерот Николовски со претставници од мелничко-пекарската индустрија

Средба на министерот Николовски со претставници од мелничко-пекарската индустрија

26 Јули, 2017

Пазарџиите со барања за спречување на нелојалната конкуренција и намалување на нелегалната трговија околу пазарите

Пазарџиите со барања за спречување на нелојалната конкуренција и намалување на нелегалната трговија околу пазарите

24 Јули, 2017

Најзагрозените земјоделци кои имаат проблеми со откупот на лубеници ќе имаат приоритет

Најзагрозените земјоделци кои имаат проблеми со откупот на лубеници ќе имаат приоритет

18 Јули, 2017