29 Март, 2017
0.3320
    ALK 5700.04    0%     ALKB 18510    0%     BESK 11200    -1.76%     CEVI 865    2.98%     GRNT 680.28    0.04%     KMB 2800.75    -0.34%     MB 36300    0%     MPT 27500    -0.58%     MTUR 3518.35    0.75%     OHB 4900    -1.01%     REPL 44000    2.33%     RMDEN15 95    0%     SBT 1281.8    0.06%     STB 893.89    -0.68%     STIL 75    0%     TEL 250    -1.96%     TETE 1100    6.69%     TNB 10900    0.93%     TPLF 900    -2.17%     TTK 758    -2.94%

Агробизнис

ФОТО: Го одгледуваат овошјето на иднината кое носи профит

ФОТО: Го одгледуваат овошјето на иднината кое носи профит

19 Септември, 2016

Црни бобинки слични на рибизла или боровница се одгледуваат затоа што имаат лековити својства.

Со комбајн берат грозје - замена за 200 работници

Со комбајн берат грозје - замена за 200 работници

18 Септември, 2016

Во градот Вршац во Србија грозје берат со комбајн кој заменува 200 работници.

Пазарот на зеленчук и кооперирањето

Пазарот на зеленчук и кооперирањето

18 Септември, 2016

Македонија сама ќе мора да изнаоѓа форми и начини за усогласени односи на пазарот што е неопходно во услови на слободен пазар. Меѓутоа може да поддржува секоја иницијатива која води до подобро организирање особено на ситните пазарни производители.

Земјоделците повторно на мака, ајварката се откупува двојно поевтино

Земјоделците повторно на мака, ајварката се откупува двојно поевтино

17 Септември, 2016

Македонско вино ќе се лее и во Унгарија

Македонско вино ќе се лее и во Унгарија

16 Септември, 2016

Запрел со изградба на куќа - пиперките поисплатливи

Запрел со изградба на куќа - пиперките поисплатливи

16 Септември, 2016

Може да се почне со плитко орање во поплавените места

Може да се почне со плитко орање во поплавените места

16 Септември, 2016

Може да се почне со плитко орање во поплавените подрачја во скопско.

Што ќе добие „Бајер“ од зделката за „Монсанто“?

Што ќе добие „Бајер“ од зделката за „Монсанто“?

16 Септември, 2016

Спојот на Монсанто и Бајер ќе доминира на агро пазарот, експертите загрижени

Спојот на Монсанто и Бајер ќе доминира на агро пазарот, експертите загрижени

15 Септември, 2016

Сточните пазари сардисани од јазлеста кожа-Обештетени мал број сточари?

Сточните пазари сардисани од јазлеста кожа-Обештетени мал број сточари?

15 Септември, 2016

Можно ли е да има невреме за викендот?

Можно ли е да има невреме за викендот?

15 Септември, 2016

За време на викендот во попладневните часови ќе има локален развој на нестабилна облачност.

Оваа земја е трета во Европа по производство на малини…

Оваа земја е трета во Европа по производство на малини…

14 Септември, 2016

Ќе се зголеми помошта за купување на високо приносен добиток

Ќе се зголеми помошта за купување на високо приносен добиток

13 Септември, 2016

Што ќе значи забраната за увоз од Словенија, Црна Гора и Босна?

Што ќе значи забраната за увоз од Словенија, Црна Гора и Босна?

09 Септември, 2016

Македонија и Бугарија заеднички ќе го освојуваат кинескиот пазар на храна

Македонија и Бугарија заеднички ќе го освојуваат кинескиот пазар на храна

08 Септември, 2016

ФОТО: Одгледуваат јаболка како од учебник, како им успева?

ФОТО: Одгледуваат јаболка како од учебник, како им успева?

08 Септември, 2016

Се стопира увозот на животни, јајца и семе од Црна Гора и Словенија

Се стопира увозот на животни, јајца и семе од Црна Гора и Словенија

07 Септември, 2016

Пресврт: Русија прави повеќе пари од зеленчук, отколку од оружје

Пресврт: Русија прави повеќе пари од зеленчук, отколку од оружје

07 Септември, 2016