21 Февруари, 2018
0.3280
    ALK 7801.99    -1.64%     BESK 10275    -3%     GRNT 810    -0.06%     KMB 3389.73    -0.22%     MERM 800    -20%     MPT 29500.63    0%     OKTA 3620    0.56%     RMDEN16 94.9    0.11%     RZUS 139    3.73%     SBT 2041    -2.86%     STB 940.85    0.03%     STIL 139.03    -4.1%     TETE 2286.67    2.27%     TKVS 3110    2.98%     TNB 13581.59    -0.42%     TPLF 1649.9    1.35%     TTK 947    -2.97%     UNI 2050    0%

Агробизнис

Почна втората фаза од откупот на тутунот

Почна втората фаза од откупот на тутунот

15 Октомври, 2012

Се помалку македонски производи имаат ХАЛАЛ сертификат

Се помалку македонски производи имаат ХАЛАЛ сертификат

15 Октомври, 2012

Доматите поскапуваат, лукот поевтинува

Доматите поскапуваат, лукот поевтинува

15 Октомври, 2012

Се одбележа ” Денот на руралната жена”

Се одбележа ” Денот на руралната жена”

15 Октомври, 2012

Трошоците и цените во земјоделството растат

Трошоците и цените во земјоделството растат

15 Октомври, 2012

Доцнат субвенциите за долненските тутунари

Доцнат субвенциите за долненските тутунари

14 Октомври, 2012

До Нова година цената на месото ќе биде стабилна

До Нова година цената на месото ќе биде стабилна

14 Октомври, 2012

ИНТЕРВЈУ:Андреја Секуловски, производител на јаболка и претседател на ФФРМ

ИНТЕРВЈУ:Андреја Секуловски, производител на јаболка и претседател на ФФРМ

14 Октомври, 2012

Земјоделците конечно ќе знаат кој продава пиперки, кој купува домати!

Земјоделците конечно ќе знаат кој продава пиперки, кој купува домати!

14 Октомври, 2012

Поевтинува месото во Србија

Поевтинува месото во Србија

13 Октомври, 2012

Бугарија: Месото ги поскапе и другите производи

Бугарија: Месото ги поскапе и другите производи

13 Октомври, 2012

Јаболкарите задоволни од откупот

Јаболкарите задоволни од откупот

13 Октомври, 2012

Тотал Логистик откупува 15% од ресенските јаболка

Тотал Логистик откупува 15% од ресенските јаболка

12 Октомври, 2012

Поддршка од 700 милиони евра во следните пет години за земјоделството

Поддршка од 700 милиони евра во следните пет години за земјоделството

12 Октомври, 2012

Димовски :Поскапувањето на лебот е нереално

Димовски :Поскапувањето на лебот е нереално

12 Октомври, 2012

Шеќерната репа ги загорче односите меѓу Србија и Хрватска

Шеќерната репа ги загорче односите меѓу Србија и Хрватска

12 Октомври, 2012

Откупени 350 тони тутун

Откупени 350 тони тутун

11 Октомври, 2012

Два милиони евра за поддршка на селата и руралниот развој

Два милиони евра за поддршка на селата и руралниот развој

11 Октомври, 2012