21 Февруари, 2018
0.3250
    ALK 7801.99    -1.64%     BESK 10275    -3%     GRNT 810    -0.06%     KMB 3389.73    -0.22%     MERM 800    -20%     MPT 29500.63    0%     OKTA 3620    0.56%     RMDEN16 94.9    0.11%     RZUS 139    3.73%     SBT 2041    -2.86%     STB 940.85    0.03%     STIL 139.03    -4.1%     TETE 2286.67    2.27%     TKVS 3110    2.98%     TNB 13581.59    -0.42%     TPLF 1649.9    1.35%     TTK 947    -2.97%     UNI 2050    0%

Агробизнис

И цената на лебот ќе оди нагоре?

И цената на лебот ќе оди нагоре?

06 Октомври, 2012

За 1,4 отсто поскапе храната на светскиот пазар

За 1,4 отсто поскапе храната на светскиот пазар

05 Октомври, 2012

Српската Влада со пакет мерки за спас на сточарството

Српската Влада со пакет мерки за спас на сточарството

05 Октомври, 2012

Собранието го усвои Законот за земјоделство и рурален развој

Собранието го усвои Законот за земјоделство и рурален развој

05 Октомври, 2012

Фирмите ќе плаќаат помалку за продажба на ветеринарните препарати

Фирмите ќе плаќаат помалку за продажба на ветеринарните препарати

04 Октомври, 2012

Оглас за земјиште под закуп за лозови и овошни насади

Оглас за земјиште под закуп за лозови и овошни насади

04 Октомври, 2012

Побрзајте, ќе ја снема црвената пиперка за ајвар!

Побрзајте, ќе ја снема црвената пиперка за ајвар!

04 Октомври, 2012

ЕУ: Залихите на храна не се решение за намалување на цените

ЕУ: Залихите на храна не се решение за намалување на цените

03 Октомври, 2012

Хрватските шеќерани бараат Србија да дозволи извоз на шеќерна репка

Хрватските шеќерани бараат Србија да дозволи извоз на шеќерна репка

02 Октомври, 2012

ЦЕНИ: Месо ќе јадеме само за празник!

ЦЕНИ: Месо ќе јадеме само за празник!

02 Октомври, 2012

Месото ќе се меле по европски стандарди

Месото ќе се меле по европски стандарди

01 Октомври, 2012

Во Полска и Холандија ќе се дегустираат македонски вина

Во Полска и Холандија ќе се дегустираат македонски вина

01 Октомври, 2012

Руската пченица бележи рекордно висока цена

Руската пченица бележи рекордно висока цена

26 Септември, 2012

Србија ги укина царините за увоз на житни и маслодајни култури

Србија ги укина царините за увоз на житни и маслодајни култури

26 Септември, 2012

Рокот за субвенции продолжен до 20 октомври

Рокот за субвенции продолжен до 20 октомври

26 Септември, 2012

Сите пчелари на едно место- почнуваат “Деновите на македонскиот мед”

Сите пчелари на едно место- почнуваат “Деновите на македонскиот мед”

25 Септември, 2012

Почна жетвата на оризот во кочанско

Почна жетвата на оризот во кочанско

22 Септември, 2012

Пчеларите незадовлни од цената на медот

Пчеларите незадовлни од цената на медот

22 Септември, 2012