19 Август, 2017
0.1495

AIRBNB ПОНУДА: Ноќевајте во бившата куќа на Трамп

Објавено во: Стил 09 Август, 2017

 Airbnb има понуда за сместување во бившата куќа на американскиот претседател, Доналд Трамп каде тој го поминал детството. 

Куќата е во Квинс во Њујорк, а изградена е во 1940 година. 

Таа може да се изнајми за 725 долари, а се наведува дека има пет спални соби и може во неа да се сместат 20 луѓе. 

Во сите соби има фотографии на Трамп, а во дневната има и картонска фигура од него со природна големина. 

Во март на непознат купувач куќата беше продадена за 2,14 милиони долари. 

Можеби ќе ве интересира

Oва се туристички атракции за чие разгледување се чека со часови

Oва се туристички атракции за чие разгледување се чека со часови

Кои нации најмногу патуваат и каде?

Кои нации најмногу патуваат и каде?

(ВИДЕО) На оваа плажа влезот е 100 евра, еве зошто

(ВИДЕО) На оваа плажа влезот е 100 евра, еве зошто

Остров кој пола година припаѓа на една држава, а пола на друга

Остров кој пола година припаѓа на една држава, а пола на друга

Туристите се соочуваат со 10 години затвор во Тајланд за ова...

Туристите се соочуваат со 10 години затвор во Тајланд за ова...

Ема Стоун ги предводи најплатените актерки во Холивуд

Ема Стоун ги предводи најплатените актерки во Холивуд

(ВИДЕО) На остров 37 години садел дрвја и направил тропски рај

(ВИДЕО) На остров 37 години садел дрвја и направил тропски рај

Адвокат се откажал од милиони и станал учител на сиромашни

Адвокат се откажал од милиони и станал учител на сиромашни

Кои народи трошат најмногу пари на патување?

Кои народи трошат најмногу пари на патување?