22 Ноември, 2017
0.6162
    ALK 7231.17    -1.62%     BESK 10300    0%     GRNT 808.46    0.93%     KJUBI 1400    0%     KMB 2697.06    -0.11%     MPT 26306.88    -2.2%     OKTA 2530    -8.1%     RMDEN14 92.2    -2.95%     RZLV 45    0%     RZTK 450    1.81%     RZUS 106    -3.64%     SBT 1987    -9.86%     TNB 13500    0%     TPLF 1605.19    -0.11%     TTK 803.72    -1.5%     ZPKO 2601    0.04%

Анализа

Кој ќе биде следниот претседател на Русија?

Кој ќе биде следниот претседател на Русија?

24 Октомври, 2017

Посета на „Тигрите“ му донесе тешки обвинувања на ДУИ

Посета на „Тигрите“ му донесе тешки обвинувања на ДУИ

24 Октомври, 2017

Заев „растура“ на митинзи, Груевски само три пати се појави

Заев „растура“ на митинзи, Груевски само три пати се појави

24 Октомври, 2017

СДСМ се воздржа и го испочитува денот на „ВМРО“, но за последен пат?

СДСМ се воздржа и го испочитува денот на „ВМРО“, но за последен пат?

24 Октомври, 2017

„Бегаат“ од Влада, а пуштаат спинови за нови министри

„Бегаат“ од Влада, а пуштаат спинови за нови министри

20 Октомври, 2017

Ахмети и Тачи од „смртни“ непријатели до нови партнери?

Ахмети и Тачи од „смртни“ непријатели до нови партнери?

19 Октомври, 2017

ИЗБОРЕН ИНЖЕНЕРИНГ е изговорот на лојалистите на Груевски кои имаат јавен крах

ИЗБОРЕН ИНЖЕНЕРИНГ е изговорот на лојалистите на Груевски кои имаат јавен крах

18 Октомври, 2017

Можат ли БЕСА и Алијансата да му го „загорчат“ вториот круг на Ахмети?

Можат ли БЕСА и Алијансата да му го „загорчат“ вториот круг на Ахмети?

18 Октомври, 2017

Во кои скопски општини продолжува битката меѓу СДСМ и ДПМНЕ?

Во кои скопски општини продолжува битката меѓу СДСМ и ДПМНЕ?

17 Октомври, 2017

Им смета што Миликије е од СДСМ, ама не и кога добиваат поддршка за Чаир, Тетово, Гостивар

Им смета што Миликије е од СДСМ, ама не и кога добиваат поддршка за Чаир, Тетово, Гостивар

17 Октомври, 2017

Кога Груевски и ВМРО-ДПМНЕ ќе се соочат со реалноста за негова оставка?

Кога Груевски и ВМРО-ДПМНЕ ќе се соочат со реалноста за негова оставка?

17 Октомври, 2017

Кој е „херојот“ што го победи Ѕинго во Кратово?

Кој е „херојот“ што го победи Ѕинго во Кратово?

16 Октомври, 2017

Дали ДУИ има успешен прв круг на изборите?

Дали ДУИ има успешен прв круг на изборите?

16 Октомври, 2017

Дали дојде крајот на династијата на Амди Бајрам?

Дали дојде крајот на династијата на Амди Бајрам?

16 Октомври, 2017

На Шилегов му фалат уште стотина гласа за убедлива победа во прв круг

На Шилегов му фалат уште стотина гласа за убедлива победа во прв круг

16 Октомври, 2017

Кои независни кандидати станаа градоначалници?

Кои независни кандидати станаа градоначалници?

16 Октомври, 2017

Македонија обоена во сино, СДСМ доминира со мандати, тежок пораз на ДПМНЕ

Македонија обоена во сино, СДСМ доминира со мандати, тежок пораз на ДПМНЕ

16 Октомври, 2017

Дали ЕЛЕМ купува „бугарска“ струја по „маџарски“ цени?

Дали ЕЛЕМ купува „бугарска“ струја по „маџарски“ цени?

12 Октомври, 2017