17 Јануари, 2017
0.3653
    ALK 5400    0%     BESK 10899.54    1.82%     CEVI 800    6.67%     FERS 43000    2.38%     GRNT 609.56    0.01%     KMB 3000.49    0.44%     MPT 28694.5    1.35%     OKTA 2400    0%     PPIV 34900    1.2%     REPL 43000    0%     RMDEN15 94    0%     RZUS 98.88    5.19%     SBT 1300    0%     STB 876.6    1.91%     STIL 88.94    3.42%     TEL 256    -1.54%     TPLF 1050    -2.92%     TRPS 1500    0%     TTK 721    3%     UNI 1040    0%     VITA 8960    -0.44%     ZPKO 2500    0%

Анализа

Bringing Swiss Hospitality to Macedonia

Bringing Swiss Hospitality to Macedonia

01 Септември, 2016

Ирска не ги сака парите на Епл-Зошто?

Ирска не ги сака парите на Епл-Зошто?

31 Август, 2016

КАЗНАТА НА ЕПЛ: Замавнат прст на ЕУ против дупки во даночните закони?

КАЗНАТА НА ЕПЛ: Замавнат прст на ЕУ против дупки во даночните закони?

31 Август, 2016

Која земја е пазарен лидер во извоз на нафта во Кина?

Која земја е пазарен лидер во извоз на нафта во Кина?

25 Август, 2016

Заканата која ја крие „Турски поток“ за Азербејџан и желбата на ЕУ за стоп од рускиот гас…

Заканата која ја крие „Турски поток“ за Азербејџан и желбата на ЕУ за стоп од рускиот гас…

20 Август, 2016

Богатата со нафта Норвешка може да се претвори во „зелената батерија“ на Европа

Богатата со нафта Норвешка може да се претвори во „зелената батерија“ на Европа

18 Август, 2016

Кои сектори ќе бидат најзасегнати по Брегзит?

Кои сектори ќе бидат најзасегнати по Брегзит?

10 Август, 2016

Флертот меѓу Ердоган и Путин му пречи на Западот

Флертот меѓу Ердоган и Путин му пречи на Западот

06 Август, 2016

ГОЛЕМИТЕ ДАНОЦИ ГИ КОСАТ ГРЧКИТЕ ХОТЕЛИЕРИ: Кипар и Хрватска најголеми конкуренти

ГОЛЕМИТЕ ДАНОЦИ ГИ КОСАТ ГРЧКИТЕ ХОТЕЛИЕРИ: Кипар и Хрватска најголеми конкуренти

04 Август, 2016

Зошто нафтената индустрија не очекува многу од новиот генерален секретар на ОПЕК?

Зошто нафтената индустрија не очекува многу од новиот генерален секретар на ОПЕК?

02 Август, 2016

Стрес тестовите го зголемуваат притисокот врз европските банки

Стрес тестовите го зголемуваат притисокот врз европските банки

01 Август, 2016

Европската илузија за еднакви животни стандарди

Европската илузија за еднакви животни стандарди

29 Јули, 2016

НЕСТАБИЛНО ВРАБОТУВАЊЕ И НЕВРАБОТЕНОСТ: Како се развива пазарот на трудот во светот?

НЕСТАБИЛНО ВРАБОТУВАЊЕ И НЕВРАБОТЕНОСТ: Како се развива пазарот на трудот во светот?

30 Јуни, 2016

АНАЛИЗА: Велика Британија и рече НЕ на Европската унија

АНАЛИЗА: Велика Британија и рече НЕ на Европската унија

24 Јуни, 2016

Местото на Велика Британија во Европа

Местото на Велика Британија во Европа

16 Јуни, 2016

Грција – земјата со највисоките даноци за малите бизниси во ЕУ

Грција – земјата со највисоките даноци за малите бизниси во ЕУ

16 Мај, 2016

Гигантски загуби, што им се случува на европските банките?

Гигантски загуби, што им се случува на европските банките?

09 Мај, 2016

Компанија на неделата „ОКТА АД Скопје“

Компанија на неделата „ОКТА АД Скопје“

05 Април, 2016