22 Ноември, 2017
0.6478
    ALK 7231.17    -1.62%     BESK 10300    0%     GRNT 808.46    0.93%     KJUBI 1400    0%     KMB 2697.06    -0.11%     MPT 26306.88    -2.2%     OKTA 2530    -8.1%     RMDEN14 92.2    -2.95%     RZLV 45    0%     RZTK 450    1.81%     RZUS 106    -3.64%     SBT 1987    -9.86%     TNB 13500    0%     TPLF 1605.19    -0.11%     TTK 803.72    -1.5%     ZPKO 2601    0.04%

Анализа

Има ли ефект листата со должници на УЈП – Што планира новото раководство за наплатата?

Има ли ефект листата со должници на УЈП – Што планира новото раководство за наплатата?

27 Јули, 2017

Кои се домашните акционери кои земаа над 100.000 евра од дивиденди?

Кои се домашните акционери кои земаа над 100.000 евра од дивиденди?

21 Јули, 2017

Какви законски промени се „крчкаат“ за полагање за возачка?

Какви законски промени се „крчкаат“ за полагање за возачка?

20 Јули, 2017

Колкава загуба „сработе“ менаџерот Марјан Додовски во Еурокомпозит Прилеп?

Колкава загуба „сработе“ менаџерот Марјан Додовски во Еурокомпозит Прилеп?

19 Јули, 2017

Анализа: Колку се успешни најдобрите бизнис адвокатски друштва во Македонија?

Анализа: Колку се успешни најдобрите бизнис адвокатски друштва во Македонија?

14 Јули, 2017

Како глупоста на Доналд Трамп Џуниор ќе го доведе татко му до импичмент

Како глупоста на Доналд Трамп Џуниор ќе го доведе татко му до импичмент

14 Јули, 2017

Дали 40 отсто од профитот на  „Макпетрол“ е од продажба на сладоледи, смоки, чоколади?

Дали 40 отсто од профитот на „Макпетрол“ е од продажба на сладоледи, смоки, чоколади?

13 Јули, 2017

Груевски си „свирка“ - Бавната правда во корист до локалните избори

Груевски си „свирка“ - Бавната правда во корист до локалните избори

13 Јули, 2017

Кои се, јавно, најплатените директори во земјава?

Кои се, јавно, најплатените директори во земјава?

12 Јули, 2017

Анализа: Нема оправдување за некористење на детски седишта во автомобил

Анализа: Нема оправдување за некористење на детски седишта во автомобил

12 Јули, 2017

Колку пари изнесоа петмината најголемите странски акционери?

Колку пари изнесоа петмината најголемите странски акционери?

11 Јули, 2017

Николов: Да имаше државата долгорочна стратегија за рударството ќе ги немаше овие проблеми

Николов: Да имаше државата долгорочна стратегија за рударството ќе ги немаше овие проблеми

11 Јули, 2017

Анализа со Столе Георгиев: Од новите рудници ќар ќе имаат само инвеститорите

Анализа со Столе Георгиев: Од новите рудници ќар ќе имаат само инвеститорите

08 Јули, 2017

Анализа: Ова се клучните енергетски реформи од кои новата Влада не смее да бега

Анализа: Ова се клучните енергетски реформи од кои новата Влада не смее да бега

07 Јули, 2017

Спас за Валандово: Рудникот Казандол е сериозна закана за земјоделието

Спас за Валандово: Рудникот Казандол е сериозна закана за земјоделието

07 Јули, 2017

Анализа на Фактор: Супер маркетите со супер приходи, но и се пожестока конкуренција

Анализа на Фактор: Супер маркетите со супер приходи, но и се пожестока конкуренција

06 Јули, 2017

Кам надмина 100 милиони евра приходи, Веро најпрофитабилен, Тинекс расте, Жито ја одржува позицијата, а предизвикувачите Рептил и Стокомак го зголемуваат пазарното учество

Анализа на „Фактор“: Колку пари вртат најголемите играчи во бизнисот со флаширана вода?

Анализа на „Фактор“: Колку пари вртат најголемите играчи во бизнисот со флаширана вода?

05 Јули, 2017

Пелистерка, Кожувчанка или Добра вода - Кој им „испи“ повеќе пари на купувачите?

Министерот Бектеши ја стартуваше рударската турнеја - Ќе има ли „редефинирање?

Министерот Бектеши ја стартуваше рударската турнеја - Ќе има ли „редефинирање?

04 Јули, 2017