21 Февруари, 2018
0.3739
    ALK 7801.99    -1.64%     BESK 10275    -3%     GRNT 810    -0.06%     KMB 3389.73    -0.22%     MERM 800    -20%     MPT 29500.63    0%     OKTA 3620    0.56%     RMDEN16 94.9    0.11%     RZUS 139    3.73%     SBT 2041    -2.86%     STB 940.85    0.03%     STIL 139.03    -4.1%     TETE 2286.67    2.27%     TKVS 3110    2.98%     TNB 13581.59    -0.42%     TPLF 1649.9    1.35%     TTK 947    -2.97%     UNI 2050    0%

Анализа

Како Македонската железница, од крстосница, стана слепо црево на Балканот?

Како Македонската железница, од крстосница, стана слепо црево на Балканот?

04 Април, 2013

Големиот страв од загуба

Големиот страв од загуба

02 Април, 2013

Човекот кој можеше да биде Бил Гејтс, или денот кога Гери Кидал сакаше да лета…

Човекот кој можеше да биде Бил Гејтс, или денот кога Гери Кидал сакаше да лета…

01 Април, 2013

Дали фабриката „Европа“ треба да ги продаде или да ги поништи сопствените акции?

Дали фабриката „Европа“ треба да ги продаде или да ги поништи сопствените акции?

01 Април, 2013

Зошто Македонците го користат сонцето само за сончање и фаќање сеир, а не да прават енергија?

Зошто Македонците го користат сонцето само за сончање и фаќање сеир, а не да прават енергија?

30 Март, 2013

Големото Олабавување

Големото Олабавување

30 Март, 2013

Самсунг зададе силен удар, како ќе одговори Епл?

Самсунг зададе силен удар, како ќе одговори Епл?

29 Март, 2013

Нов Тренд – Second Screen

Нов Тренд – Second Screen

27 Март, 2013

Плаќање по учинок: контрадикторноста на една реформа!

Плаќање по учинок: контрадикторноста на една реформа!

27 Март, 2013

Како најлесно се продава непостоечки стан? (приказна за една измама)

Како најлесно се продава непостоечки стан? (приказна за една измама)

25 Март, 2013

Лејт најт шоу – индустрија во САД!

Лејт најт шоу – индустрија во САД!

23 Март, 2013

Србија и Македонија пред трговска војна!

Србија и Македонија пред трговска војна!

22 Март, 2013

Америка ја направиле луѓе кои должеле многу пари!

Америка ја направиле луѓе кои должеле многу пари!

21 Март, 2013

Како Кипар ја збесна Европа, ја крена Русија на нозе, а балканските олигарси ги стави во шише?

Како Кипар ја збесна Европа, ја крена Русија на нозе, а балканските олигарси ги стави во шише?

20 Март, 2013

Каков ќе биде крајот на Големиот Експеримент?

Каков ќе биде крајот на Големиот Експеримент?

19 Март, 2013

Кипарскиот преседан, богатите Руси и крајот на финансискиот Елдорадо!

Кипарскиот преседан, богатите Руси и крајот на финансискиот Елдорадо!

18 Март, 2013

Закони, Закони…

Закони, Закони…

16 Март, 2013

Исланд: Богатство кое врие под земјата!

Исланд: Богатство кое врие под земјата!

14 Март, 2013