22 Октомври, 2017
0.8437
    ALK 7595.8    0.62%     BESK 11000.07    -0.92%     KMB 2800    -0.01%     MKSD 232    0%     MPT 28032.26    -0.95%     OHB 5367.09    -1.52%     REPL 52500    -0.23%     RZLV 45    0%     RZUS 129    1.57%     SBT 2180    -2.64%     STB 940.91    -0.33%     STBP 680    0%     TEL 274.5    0.92%     TNB 13300    -1.48%     TTK 828    0.12%

Анализа

Доларот стана проблематичен, има ли валута што ќе го замени?!?

Доларот стана проблематичен, има ли валута што ќе го замени?!?

21 Декември, 2012

Анализа: Дали Алкалоид е преголем залак за Подравка?!

Анализа: Дали Алкалоид е преголем залак за Подравка?!

20 Декември, 2012

Неверојатно е колку многу пари може да се украдат од сиромашните земји!

Неверојатно е колку многу пари може да се украдат од сиромашните земји!

20 Декември, 2012

АЛЦХАЈМЕР, новата епидемија!

АЛЦХАЈМЕР, новата епидемија!

19 Декември, 2012

Необележана Територија

Необележана Територија

18 Декември, 2012

Анализа: Ни прва ни последна земја што нема Буџет, но бизнисот го фати паника!

Анализа: Ни прва ни последна земја што нема Буџет, но бизнисот го фати паника!

17 Декември, 2012

Блумберг и Фајненшал Тајмс

Блумберг и Фајненшал Тајмс

17 Декември, 2012

Криза е, протекционизмот во светот ќе расте… или можеби нема?

Криза е, протекционизмот во светот ќе расте… или можеби нема?

16 Декември, 2012

Добро е што сме надвор од рецесија, ама светлина во тунелот се уште тешко се гледа!

Добро е што сме надвор од рецесија, ама светлина во тунелот се уште тешко се гледа!

16 Декември, 2012

Одблизу во земјата на Кастро: Комунизмот и реформите почнаа да чекорат заедно!

Одблизу во земјата на Кастро: Комунизмот и реформите почнаа да чекорат заедно!

15 Декември, 2012

Досие Мишковиќ: Како српскиот милијардер се обиде да ја освои Македонија?

Досие Мишковиќ: Како српскиот милијардер се обиде да ја освои Македонија?

13 Декември, 2012

По Нобеловата награда за мир… ЕУ мора да преживее

По Нобеловата награда за мир… ЕУ мора да преживее

13 Декември, 2012

Силвио сака назад

Силвио сака назад

12 Декември, 2012

Време на одлуки: Дали Европејците ќе бидат помудри од Југословените?

Време на одлуки: Дали Европејците ќе бидат помудри од Југословените?

11 Декември, 2012

Источна Европа, заложник на ЕУ кризата

Источна Европа, заложник на ЕУ кризата

10 Декември, 2012

Граѓаните се задолжуваат за да го истераат месецот

Граѓаните се задолжуваат за да го истераат месецот

09 Декември, 2012

Колку часови македонците зборуваат на телефон и колку СМС пораки праќаат?

Колку часови македонците зборуваат на телефон и колку СМС пораки праќаат?

08 Декември, 2012

Има ли ефекти од владините роуд шоуа или се е само шоу?

Има ли ефекти од владините роуд шоуа или се е само шоу?

07 Декември, 2012