22 Јануари, 2018
0.3422
    ALK 7698.52    0.63%     AUMK 1700    0.06%     GRNT 830    0.73%     KMB 3135.87    -0.52%     MPT 28907    -3%     MTUR 4158    -2.16%     OKTA 3200    2.86%     RMDEN16 94.5    0.11%     RZUS 124    9.73%     STB 970    1.04%     STIL 154    1.61%     TEH 140    -6.67%     TEL 283    1.07%     TETE 2060    3%     TKVS 3106    -3%     TPLF 1798.38    -0.03%     TTK 950    -0.12%

Анализа

Македонската берза нема абер за раст; Ќе биде ли среќна 2013-та !?!

Македонската берза нема абер за раст; Ќе биде ли среќна 2013-та !?!

26 Декември, 2012

На Бранко му се случи народ, на Груевски опозиција, но што вчера и се случи на Македонија?

На Бранко му се случи народ, на Груевски опозиција, но што вчера и се случи на Македонија?

25 Декември, 2012

Евтин театар, или правдољубива битка на Лилиќ, Ѓорчев и Јелена Жугиќ?

Евтин театар, или правдољубива битка на Лилиќ, Ѓорчев и Јелена Жугиќ?

22 Декември, 2012

Доларот стана проблематичен, има ли валута што ќе го замени?!?

Доларот стана проблематичен, има ли валута што ќе го замени?!?

21 Декември, 2012

Анализа: Дали Алкалоид е преголем залак за Подравка?!

Анализа: Дали Алкалоид е преголем залак за Подравка?!

20 Декември, 2012

Неверојатно е колку многу пари може да се украдат од сиромашните земји!

Неверојатно е колку многу пари може да се украдат од сиромашните земји!

20 Декември, 2012

АЛЦХАЈМЕР, новата епидемија!

АЛЦХАЈМЕР, новата епидемија!

19 Декември, 2012

Необележана Територија

Необележана Територија

18 Декември, 2012

Анализа: Ни прва ни последна земја што нема Буџет, но бизнисот го фати паника!

Анализа: Ни прва ни последна земја што нема Буџет, но бизнисот го фати паника!

17 Декември, 2012

Блумберг и Фајненшал Тајмс

Блумберг и Фајненшал Тајмс

17 Декември, 2012

Криза е, протекционизмот во светот ќе расте… или можеби нема?

Криза е, протекционизмот во светот ќе расте… или можеби нема?

16 Декември, 2012

Добро е што сме надвор од рецесија, ама светлина во тунелот се уште тешко се гледа!

Добро е што сме надвор од рецесија, ама светлина во тунелот се уште тешко се гледа!

16 Декември, 2012

Одблизу во земјата на Кастро: Комунизмот и реформите почнаа да чекорат заедно!

Одблизу во земјата на Кастро: Комунизмот и реформите почнаа да чекорат заедно!

15 Декември, 2012

Досие Мишковиќ: Како српскиот милијардер се обиде да ја освои Македонија?

Досие Мишковиќ: Како српскиот милијардер се обиде да ја освои Македонија?

13 Декември, 2012

По Нобеловата награда за мир… ЕУ мора да преживее

По Нобеловата награда за мир… ЕУ мора да преживее

13 Декември, 2012

Силвио сака назад

Силвио сака назад

12 Декември, 2012

Време на одлуки: Дали Европејците ќе бидат помудри од Југословените?

Време на одлуки: Дали Европејците ќе бидат помудри од Југословените?

11 Декември, 2012

Источна Европа, заложник на ЕУ кризата

Источна Европа, заложник на ЕУ кризата

10 Декември, 2012