22 Ноември, 2017
0.6343
    ALK 7231.17    -1.62%     BESK 10300    0%     GRNT 808.46    0.93%     KJUBI 1400    0%     KMB 2697.06    -0.11%     MPT 26306.88    -2.2%     OKTA 2530    -8.1%     RMDEN14 92.2    -2.95%     RZLV 45    0%     RZTK 450    1.81%     RZUS 106    -3.64%     SBT 1987    -9.86%     TNB 13500    0%     TPLF 1605.19    -0.11%     TTK 803.72    -1.5%     ZPKO 2601    0.04%

Андријана Јаневска: Стресот го лекувам со духовна музика

Објавено во: Стил 13 Ноември, 2017

Ја интерпретирам откако паметам за себе. Ми се случило и да останам без глас, од возбуда да не можам да отпеам докрај. Тоа се силни емоции кои тешко се објаснуваат, вели познатата пејачка која за „Женски Магазин“ откри повеќе интересни проекти кои ќе ги промовира во наредниот период

– Како виолинист, свирам на редовниот репертоар на МОБ и денес почнуваме со проби за балетот „Дама со камелии“. Само што завршив и еден проект со М.М.Вили за чијашто песна напишав аранжман за гудачки квартет. Планирано е истата да се презентира со видеозапис во Виена. Пред неколку дена го завршив аранжманот за хор и оркестар за Тревор Денди од Торонто. Сè уште преговараме каде и како ќе се промовира. Снимив и соло виолина за песна на чилеанскиот музичар Родриго Гаљардо и наскоро ќе ја претставам во Македонија–открива таа.

Повеќе прочитајте на Женски магазин, овде

Можеби ќе ве интересира

Вакцини, придобивка или опасност?

Вакцини, придобивка или опасност?

МАКЕДОНСКО ХОЛАНДСКО-ШПАНСКА ПРОДУКЦИЈА НА ФЕСТИВАЛОТ „СОНОТ НА ОБЛАЧЕТО“: Сенките кажуваат повеќе од зборовите

МАКЕДОНСКО ХОЛАНДСКО-ШПАНСКА ПРОДУКЦИЈА НА ФЕСТИВАЛОТ „СОНОТ НА ОБЛАЧЕТО“: Сенките кажуваат повеќе од зборовите

Интервју со Благица Трпковска: Ми се случија многу гадости, но нема време за паѓање!

Интервју со Благица Трпковска: Ми се случија многу гадости, но нема време за паѓање!

Интервју со Ива Матиќ: Прва жена воен пилот во Македонија

Интервју со Ива Матиќ: Прва жена воен пилот во Македонија

„Фчерашни новости“: Зошто е потребно да се донесе законот за јазиците?

„Фчерашни новости“: Зошто е потребно да се донесе законот за јазиците?

(ВИДЕО) КРИЗА ЗА ДОМУВАЊЕ: Оваа земја не може да се справи со бројот на милионери

(ВИДЕО) КРИЗА ЗА ДОМУВАЊЕ: Оваа земја не може да се справи со бројот на милионери

ПЕЦЕ ОД „СУПЕРХИКС“: Музиката ме излечи по смртта на брат ми

ПЕЦЕ ОД „СУПЕРХИКС“: Музиката ме излечи по смртта на брат ми

Сани: Еден „погрешен“ чекор ми ја донесе најтешката животна битка

Сани: Еден „погрешен“ чекор ми ја донесе најтешката животна битка

Доктор Соња Ралева: Вакцини, да или не?

Доктор Соња Ралева: Вакцини, да или не?