25 Јуни, 2017
0.5218

Галерија: Априлили во Скопје - Смеа, радост и прекрасно маскирани деца и родители

Објавено во: Галерија 01 Април, 2017

Скопје се смее. На денот на шегата благодарение на пријатните временски услови многу семејства со нивните дечиња продефилираа низ центарот на Скопје за да ги прикажат своите најнови маски. 

Идоли од филмовите со супер херои и цртаните филмови за момчињата и принцезите на Дизни се омилени маски оваа година. 

Вечерва пак, низ Скопје своите маски ќе ги прикажат и повозрасните на бројните забави по дискотеките, баровите и секако со дефилирање низ плоштадот Македонија.


Можеби ќе ве интересира

(ГАЛЕРИЈА) Македонската филхармонија го наполни градскиот парк

(ГАЛЕРИЈА) Македонската филхармонија го наполни градскиот парк

(ГАЛЕРИЈА) МАКЕДОНИЈА СЕ РАДУВА: Чешка на колена, Ракометарите извонредни-одиме на ново Европско првенство

(ГАЛЕРИЈА) МАКЕДОНИЈА СЕ РАДУВА: Чешка на колена, Ракометарите извонредни-одиме на ново Европско првенство

Галерија: ВМРО-ДПМНЕ прослави 27 години, вети кратко ќе биде опозиција

Галерија: ВМРО-ДПМНЕ прослави 27 години, вети кратко ќе биде опозиција

(ГАЛЕРИЈА) „Баскерфестџиите“ ги размрдаа и насмеаа Скопјани

(ГАЛЕРИЈА) „Баскерфестџиите“ ги размрдаа и насмеаа Скопјани