21 Февруари, 2018
0.3297
    KMB 3379    -0.32%     RMDEN16 94.9    0%

АрцелорМиттал Скопје ја одбележа „Неделата на здравје“

Објавено во: Мои пари 11 Ноември, 2017

Со ред активности, традиционално, во АрцелорМиттал Скопје се одбележа „Недела на здравје“ вклучувајќи ги сите вработени, изведувачи, соработници и партнери. 

Истата започна со крводарителска акција, а следеа и предавања и обуки за користење на ПП апарати, прва помош, заштита од пожар, разни дискусии и дебати насочени кон промоција и јакнење на свеста за здравјето и безбедноста.

Беше организирано и предавање за здрава исхрана од страна на нутриционистот Цвета Динева како и натпревар за приготвување на здрав оброк кој беше поддржан од Александра Пановска и Марк Де Јонг од „Брза Кујна“.

Со ваквите настани компанијата уште еднаш го потенцираше главниот приоритет, јасната цел и визијата на АрцелорМиттал како на локално, така и на глобално ниво – здрава и безбедна работна средина.

Комерцијален текст

Можеби ќе ве интересира

Роса Школи за родителство – современ начин за справување со сите предизвици на идните родители

Роса Школи за родителство – современ начин за справување со сите предизвици на идните родители

РЕК Битола: Тендер во следните три месеци за избор на фирма која ќе го врши ископот на јаглен

РЕК Битола: Тендер во следните три месеци за избор на фирма која ќе го врши ископот на јаглен

Започна пријавувањето за престижните награди на "Sarajevo Business Bridge Awards 2018"

Започна пријавувањето за престижните награди на "Sarajevo Business Bridge Awards 2018"

СКИЈАЊЕ ЗА СРЕЌА: ДЕСЕТ ИЛЈАДИ ЕВРА ОД ХУМАНИТАРНИОТ ВЕЛЕСЛАЛОМ

СКИЈАЊЕ ЗА СРЕЌА: ДЕСЕТ ИЛЈАДИ ЕВРА ОД ХУМАНИТАРНИОТ ВЕЛЕСЛАЛОМ

Дејан Сипковски: Наша стратегија е да имаме задоволни купувачи

Дејан Сипковски: Наша стратегија е да имаме задоволни купувачи

Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет

Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“: Се гледа ли крајот на преговорите за името?

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“: Се гледа ли крајот на преговорите за името?

Виз Ер Скопски маратон чекор напред во воведување иновативни технологии во регионот

Виз Ер Скопски маратон чекор напред во воведување иновативни технологии во регионот

Искористете го ултра големиот попуст во Капитол мол

Искористете го ултра големиот попуст во Капитол мол