17 Јануари, 2017
0.3453
    ALK 5400    0%     BESK 10899.54    1.82%     CEVI 800    6.67%     FERS 43000    2.38%     GRNT 609.56    0.01%     KMB 3000.49    0.44%     MPT 28694.5    1.35%     OKTA 2400    0%     PPIV 34900    1.2%     REPL 43000    0%     RMDEN15 94    0%     RZUS 98.88    5.19%     SBT 1300    0%     STB 876.6    1.91%     STIL 88.94    3.42%     TEL 256    -1.54%     TPLF 1050    -2.92%     TRPS 1500    0%     TTK 721    3%     UNI 1040    0%     VITA 8960    -0.44%     ZPKO 2500    0%

Балкан

Дали за две децении ќе има прекројување на границите на Балканот?

Дали за две децении ќе има прекројување на границите на Балканот?

15 Јануари, 2017

Птичји грип во Бугарија, најкритично во Пловдив

Птичји грип во Бугарија, најкритично во Пловдив

15 Јануари, 2017

Прашале 7000 Срби како им е на работа и еве што одговориле...

Прашале 7000 Срби како им е на работа и еве што одговориле...

14 Јануари, 2017

Воз на кој пишува „Косово е српско“ замина за Косовска Митровица

Воз на кој пишува „Косово е српско“ замина за Косовска Митровица

14 Јануари, 2017

(ФОТО+ВИДЕО) БАЛКАНСКИ ПЕШТЕРСКИ ЧОВЕК: Живее во карпа и нема намера да го смени својот живот

(ФОТО+ВИДЕО) БАЛКАНСКИ ПЕШТЕРСКИ ЧОВЕК: Живее во карпа и нема намера да го смени својот живот

14 Јануари, 2017

(ВИДЕО) Невреме во Хрватска, заглавени ученици кај Загреб

(ВИДЕО) Невреме во Хрватска, заглавени ученици кај Загреб

13 Јануари, 2017

(ВИДЕО) СЕ УРНА ЗГРАДА ВО ИСТАНБУЛ: Има мртви!

(ВИДЕО) СЕ УРНА ЗГРАДА ВО ИСТАНБУЛ: Има мртви!

13 Јануари, 2017

Павлопулос: Македонија  шири иредентизам и нема да стане дел од европското семејство

Павлопулос: Македонија шири иредентизам и нема да стане дел од европското семејство

13 Јануари, 2017

КУЌА И ДВОР КАКО ПОЛОВЕН АВТОМОБИЛ: Никогаш пониски цени во Војводина

КУЌА И ДВОР КАКО ПОЛОВЕН АВТОМОБИЛ: Никогаш пониски цени во Војводина

13 Јануари, 2017

(ФОТО+ВИДЕО) ОВА МЕСТО ИМАЛО 1001 ЦРКВА: Денес е град на духови

(ФОТО+ВИДЕО) ОВА МЕСТО ИМАЛО 1001 ЦРКВА: Денес е град на духови

12 Јануари, 2017

Хрватски ХОП пишува дека Тоше Проески е убиен

Хрватски ХОП пишува дека Тоше Проески е убиен

12 Јануари, 2017

За Нишани платформата на Албанците е природен процес

За Нишани платформата на Албанците е природен процес

12 Јануари, 2017

Ердоган: И турската економија е под „терористички напад“

Ердоган: И турската економија е под „терористички напад“

12 Јануари, 2017

ПОТТИК НА ЕКОНОМИЈАТА: Ако купите вреден имот во Турција ќе добиете државјанство

ПОТТИК НА ЕКОНОМИЈАТА: Ако купите вреден имот во Турција ќе добиете државјанство

12 Јануари, 2017

Србија ја чека одлуката на Франција за испорака на Харадинај: Екстрадиција на командантот на УКЧ-Тешко?

Србија ја чека одлуката на Франција за испорака на Харадинај: Екстрадиција на командантот на УКЧ-Тешко?

12 Јануари, 2017

СЛОВЕНИЈА СЕ ЗАКАНИ НА ХРВАТСКА: Како и зошто ќе го саботираат нивниот туризам?

СЛОВЕНИЈА СЕ ЗАКАНИ НА ХРВАТСКА: Како и зошто ќе го саботираат нивниот туризам?

12 Јануари, 2017

(ВИДЕО) Турските пратеници разменија тупаници - дали Ердоган ќе владее до 2029?

(ВИДЕО) Турските пратеници разменија тупаници - дали Ердоган ќе владее до 2029?

12 Јануари, 2017

Дачиќ: Не ги рушам јас односите со моите зборови, туку тие со одлуките

Дачиќ: Не ги рушам јас односите со моите зборови, туку тие со одлуките

12 Јануари, 2017