22 Ноември, 2017
0.6055
    ALK 7231.17    -1.62%     BESK 10300    0%     GRNT 808.46    0.93%     KJUBI 1400    0%     KMB 2697.06    -0.11%     MPT 26306.88    -2.2%     OKTA 2530    -8.1%     RMDEN14 92.2    -2.95%     RZLV 45    0%     RZTK 450    1.81%     RZUS 106    -3.64%     SBT 1987    -9.86%     TNB 13500    0%     TPLF 1605.19    -0.11%     TTK 803.72    -1.5%     ZPKO 2601    0.04%

Балкан

Албанија на пат да стане картел држава

Албанија на пат да стане картел држава

15 Ноември, 2017

СЕНАТОРОТ МАРФИ: Има огромен напредок на Балканот и ова е приказна што треба да продолжи

СЕНАТОРОТ МАРФИ: Има огромен напредок на Балканот и ова е приказна што треба да продолжи

14 Ноември, 2017

За Вучиќ изјавата на Изетбеговиќ е сериозна и ќе има последици

За Вучиќ изјавата на Изетбеговиќ е сериозна и ќе има последици

14 Ноември, 2017

СИЛНО НЕВРЕМЕ: Се бројат штети на островот Сами во Грција

СИЛНО НЕВРЕМЕ: Се бројат штети на островот Сами во Грција

14 Ноември, 2017

Западен Балкан покриен со снег, кај нас засега само дожд

Западен Балкан покриен со снег, кај нас засега само дожд

14 Ноември, 2017

Изетбеговиќ вели дека ќе го признаат Косово, Србите ќе свикаат Совет за безбедност

Изетбеговиќ вели дека ќе го признаат Косово, Србите ќе свикаат Совет за безбедност

13 Ноември, 2017

Дачиќ: Центрите на моќ се заиграа кога мислеа дека можат да ги прекројуваат границите на Балканот

Дачиќ: Центрите на моќ се заиграа кога мислеа дека можат да ги прекројуваат границите на Балканот

13 Ноември, 2017

(ФОТО+ВИДЕО) ЗАВЕАНА ХРВАТСКА: На патиштата хаос

(ФОТО+ВИДЕО) ЗАВЕАНА ХРВАТСКА: На патиштата хаос

13 Ноември, 2017

Дачиќ се пофали со добра понуда од Русија за воена опрема

Дачиќ се пофали со добра понуда од Русија за воена опрема

13 Ноември, 2017

Градоначалникот Бутарис ќе ги зближува Солун и Скопје

Градоначалникот Бутарис ќе ги зближува Солун и Скопје

13 Ноември, 2017

Рама: Македонија да го продолжи автопатот од Тирана до Дебар

Рама: Македонија да го продолжи автопатот од Тирана до Дебар

12 Ноември, 2017

ЕВАКУИРАН АЕРОДРОМОТ ВО САРAЕВО: Што е пронајдено?

ЕВАКУИРАН АЕРОДРОМОТ ВО САРAЕВО: Што е пронајдено?

11 Ноември, 2017

Димитров - Хоџа: Да им се даде по 10.000 евра на семејствата на осудените во „Диво Насеље“ не е во духот на градење европска иднина

Димитров - Хоџа: Да им се даде по 10.000 евра на семејствата на осудените во „Диво Насеље“ не е во духот на градење европска иднина

11 Ноември, 2017

Дали САД даде рок за решавање на косовското прашање?

Дали САД даде рок за решавање на косовското прашање?

11 Ноември, 2017

КАТИМЕРИНИ: Зошто турски авиони летале над Грција?

КАТИМЕРИНИ: Зошто турски авиони летале над Грција?

10 Ноември, 2017

БЕЛЕШКИ НА ФБИ: Човекот кој се преставувал како Тито не бил вистинскиот Тито

БЕЛЕШКИ НА ФБИ: Човекот кој се преставувал како Тито не бил вистинскиот Тито

10 Ноември, 2017

(ВИДЕО) Спалната му е во БиХ, а дневната соба во Република Српска

(ВИДЕО) Спалната му е во БиХ, а дневната соба во Република Српска

10 Ноември, 2017

Владата на Харадинај ќе додели по 10.000 евра на семејствата на осудените во „Диво Насеље“

Владата на Харадинај ќе додели по 10.000 евра на семејствата на осудените во „Диво Насеље“

10 Ноември, 2017