22 Ноември, 2017
0.9376
    ALK 7231.17    -1.62%     BESK 10300    0%     GRNT 808.46    0.93%     KJUBI 1400    0%     KMB 2697.06    -0.11%     MPT 26306.88    -2.2%     OKTA 2530    -8.1%     RMDEN14 92.2    -2.95%     RZLV 45    0%     RZTK 450    1.81%     RZUS 106    -3.64%     SBT 1987    -9.86%     TNB 13500    0%     TPLF 1605.19    -0.11%     TTK 803.72    -1.5%     ZPKO 2601    0.04%

Балкан

Eден убиен и неколкумина повредени на изборите во Албанија

Eден убиен и неколкумина повредени на изборите во Албанија

23 Јуни, 2013

Во Инџија падна град со големина на тениски топчиња

Во Инџија падна град со големина на тениски топчиња

23 Јуни, 2013

Демонстрантите со каранафили им возвраија на гумените куршуми на полицајците во Турција

Демонстрантите со каранафили им возвраија на гумените куршуми на полицајците во Турција

23 Јуни, 2013

Најдобриот светски пилот е Словенец

Најдобриот светски пилот е Словенец

22 Јуни, 2013

Турција и Германија ги заострија односите

Турција и Германија ги заострија односите

22 Јуни, 2013

Подравка се откажува од пијалоците, пецивата и замрзнатите производи

Подравка се откажува од пијалоците, пецивата и замрзнатите производи

21 Јуни, 2013

Затворањето на ЕРТ ја разниша грчката влада, ДИМАР ја напушта коалицијата

Затворањето на ЕРТ ја разниша грчката влада, ДИМАР ја напушта коалицијата

21 Јуни, 2013

Антивладините демонстрации продолжуваат во Бугарија

Антивладините демонстрации продолжуваат во Бугарија

21 Јуни, 2013

Виси судбината на ЕРТ, вработените на штрајк, ММФ се амнестира

Виси судбината на ЕРТ, вработените на штрајк, ММФ се амнестира

20 Јуни, 2013

Црна Гора го зголеми ДДВ-то од 17 на 19 проценти

Црна Гора го зголеми ДДВ-то од 17 на 19 проценти

20 Јуни, 2013

Во Турција контра протести „Човек стои против човекот што стои“

Во Турција контра протести „Човек стои против човекот што стои“

20 Јуни, 2013

Власта во Србија очекува намалување на трошоците за 37 милиони динари

Власта во Србија очекува намалување на трошоците за 37 милиони динари

20 Јуни, 2013

Бојко Борисов стравува дека сакаат да го убијат

Бојко Борисов стравува дека сакаат да го убијат

20 Јуни, 2013

Започнаа преговорите меѓу српски ЈАТ и арапски Етихад

Започнаа преговорите меѓу српски ЈАТ и арапски Етихад

20 Јуни, 2013

Со молк демонстрантите ќе се борат во Турција

Со молк демонстрантите ќе се борат во Турција

19 Јуни, 2013

Уапсени девет лица на протести во Бугарија

Уапсени девет лица на протести во Бугарија

19 Јуни, 2013

Договорот е потпишан, Ивица Тодориќ и официјално го презема Меркатор

Договорот е потпишан, Ивица Тодориќ и официјално го презема Меркатор

19 Јуни, 2013

Турската полиција почна масовно да апси

Турската полиција почна масовно да апси

18 Јуни, 2013