17 Јануари, 2017
0.3388
    ALK 5400    0%     BESK 10899.54    1.82%     CEVI 800    6.67%     FERS 43000    2.38%     GRNT 609.56    0.01%     KMB 3000.49    0.44%     MPT 28694.5    1.35%     OKTA 2400    0%     PPIV 34900    1.2%     REPL 43000    0%     RMDEN15 94    0%     RZUS 98.88    5.19%     SBT 1300    0%     STB 876.6    1.91%     STIL 88.94    3.42%     TEL 256    -1.54%     TPLF 1050    -2.92%     TRPS 1500    0%     TTK 721    3%     UNI 1040    0%     VITA 8960    -0.44%     ZPKO 2500    0%

Балкан

ЛОВ НА ТЕРОРИСТОТ: Истанбул полн контролни пунктови, полицијата запира возила и проверува документи!

ЛОВ НА ТЕРОРИСТОТ: Истанбул полн контролни пунктови, полицијата запира возила и проверува документи!

04 Јануари, 2017

Ердоган: Нападот во Реина има за цел да не сврти едни против други

Ердоган: Нападот во Реина има за цел да не сврти едни против други

04 Јануари, 2017

Земјотреси во Бугарија, се стресоа Велико Трново и Чирпан

Земјотреси во Бугарија, се стресоа Велико Трново и Чирпан

04 Јануари, 2017

Џихадистите од „Исламска држава“ се враќаат на Балканот

Џихадистите од „Исламска држава“ се враќаат на Балканот

04 Јануари, 2017

По нападот во Реина, Турција уште три месеци во вонредна состојба

По нападот во Реина, Турција уште три месеци во вонредна состојба

04 Јануари, 2017

Турските власти го идентификуваа напаѓачот од Реина

Турските власти го идентификуваа напаѓачот од Реина

04 Јануари, 2017

ПУКАЊЕ ВО ПРАЗНО: Дачиќ се правда дека Србија ги бранела своите интереси

ПУКАЊЕ ВО ПРАЗНО: Дачиќ се правда дека Србија ги бранела своите интереси

04 Јануари, 2017

(ФОТО) МОРБИДНО: Девојка ја предвиде својата смрт во истанбулскиот масакр за Нова година

(ФОТО) МОРБИДНО: Девојка ја предвиде својата смрт во истанбулскиот масакр за Нова година

03 Јануари, 2017

ТОА ГО МОЖАТ САМО БАЛКАНЦИ: Немаат ниту ден работен стаж, ама ја имаат најдобрата работа и национална пензија!

ТОА ГО МОЖАТ САМО БАЛКАНЦИ: Немаат ниту ден работен стаж, ама ја имаат најдобрата работа и национална пензија!

03 Јануари, 2017

Нападите ќе го уништат турскиот туризам

Нападите ќе го уништат турскиот туризам

03 Јануари, 2017

Поларна зима на Балканот - маж премрзна во БиХ

Поларна зима на Балканот - маж премрзна во БиХ

03 Јануари, 2017

Апсења во Истанбул - приведени и странци

Апсења во Истанбул - приведени и странци

03 Јануари, 2017

Вараждинка во Дубаи: Луѓето овде се прилагодуваат и се отворени за нови идеи

Вараждинка во Дубаи: Луѓето овде се прилагодуваат и се отворени за нови идеи

03 Јануари, 2017

(ФОТО) СЕ ПОЈАВИЈА ПРВИ ФОТОГРАФИИ ОД ДИСКОТЕКАТА НА СМРТТА: Џихадистот го претвори клубот во кланица!

(ФОТО) СЕ ПОЈАВИЈА ПРВИ ФОТОГРАФИИ ОД ДИСКОТЕКАТА НА СМРТТА: Џихадистот го претвори клубот во кланица!

03 Јануари, 2017

Турската лира повторно тоне, ослабна во однос на доларот

Турската лира повторно тоне, ослабна во однос на доларот

03 Јануари, 2017

ТУРЦИТЕ ПЛАЌААТ СКАПА ЦЕНА: Крвава 2016 година со 44 терористички напади!

ТУРЦИТЕ ПЛАЌААТ СКАПА ЦЕНА: Крвава 2016 година со 44 терористички напади!

03 Јануари, 2017

Напаѓачот од Истанбул - државјанин на Киргистан

Напаѓачот од Истанбул - државјанин на Киргистан

03 Јануари, 2017

(ВИДЕО) Ова е убиецот од Истанбул - прави селфи на плоштадот Таксим

(ВИДЕО) Ова е убиецот од Истанбул - прави селфи на плоштадот Таксим

03 Јануари, 2017