19 Ноември, 2017
0.3280
    ALK 7409.18    0.11%     KMB 2701    -0.03%     MPT 27782.13    -0.78%     STB 934.8    0.37%     TEL 272    -2.82%     TPLF 1656.25    -2.52%

БЕСА ќе „атакува“ на град Скопје

Објавено во: Македонија 13 Септември, 2017

Движењето „БЕСА“ има амбиција да се трка на локалните избори и со свој кандидат ќе истрча во град Скопје. Како најсериозен засега се споменува Беким Сали. Тука БЕСА ќе настапи сама заедно со своја советничка листа, додека пак во неколку скопски општини ќе коалицираат со останатите албански партии. 

Алијансата за Албанците во Скопје ќе го кандидира Наим Бајрами, ВМРО-ДПМНЕ потврди дека Трајановски ќе бара трет градоначалнички мандат по ред, додека пак СДСМ го истакнаа Петре Шилегов како главен адут. 

Можеби ќе ве интересира

Србинки и Црногорка приведени по контролите на МВР

Србинки и Црногорка приведени по контролите на МВР

Иванов утре и задутре ќе го угостува албанскиот колега Илир Мета

Иванов утре и задутре ќе го угостува албанскиот колега Илир Мета

СРАМОТНИ ПОДАТОЦИ: Само 18 отсто од Македонија има мрежна канализација

СРАМОТНИ ПОДАТОЦИ: Само 18 отсто од Македонија има мрежна канализација

Нафта од потонат брод го загади Охридското езеро

Нафта од потонат брод го загади Охридското езеро

(ВИДЕО) Какви планови „крчка“ ЕУ за Балканот?

(ВИДЕО) Какви планови „крчка“ ЕУ за Балканот?

Бошковски се враќа на политичката сцена, ја крева партијата од пепелта

Бошковски се враќа на политичката сцена, ја крева партијата од пепелта

ЕПИЛОГ ОД АКЦИИТЕ НА МВР: Колкумина се приведени и кои објекти се затворени?

ЕПИЛОГ ОД АКЦИИТЕ НА МВР: Колкумина се приведени и кои објекти се затворени?

(ВИДЕО) МВР со „упад“ во казино во Тетово-што затекна полицијата таму?

(ВИДЕО) МВР со „упад“ во казино во Тетово-што затекна полицијата таму?

Хан едвај чека утре да дојде во Скопје

Хан едвај чека утре да дојде во Скопје