24 Јануари, 2018
0.3651

БЕСА ќе „атакува“ на град Скопје

Објавено во: Македонија 13 Септември, 2017

Движењето „БЕСА“ има амбиција да се трка на локалните избори и со свој кандидат ќе истрча во град Скопје. Како најсериозен засега се споменува Беким Сали. Тука БЕСА ќе настапи сама заедно со своја советничка листа, додека пак во неколку скопски општини ќе коалицираат со останатите албански партии. 

Алијансата за Албанците во Скопје ќе го кандидира Наим Бајрами, ВМРО-ДПМНЕ потврди дека Трајановски ќе бара трет градоначалнички мандат по ред, додека пак СДСМ го истакнаа Петре Шилегов како главен адут. 

Можеби ќе ве интересира

Интервју отец Царкњас: Ќе имаме проблеми ако Македонија направи големи отстапки

Интервју отец Царкњас: Ќе имаме проблеми ако Македонија направи големи отстапки

По 15 години Македонија повторно во Давос, Заев го чека и Ципрас

По 15 години Македонија повторно во Давос, Заев го чека и Ципрас

Со субвенции до подобри наставници во основно

Со субвенции до подобри наставници во основно

Османи: Обвинителот Јовевски не е добар за Албанците

Османи: Обвинителот Јовевски не е добар за Албанците

Досие: Клинички по месеци на препукувања тргна кон изградба

Досие: Клинички по месеци на препукувања тргна кон изградба

Чешка ја порази Македонија, изгубивме шанса за пласман во полуфинале

Чешка ја порази Македонија, изгубивме шанса за пласман во полуфинале

До крајот на 2020 година ќе се воведе државна социјална пензија

До крајот на 2020 година ќе се воведе државна социјална пензија

СОНК најавува радикални мерки ако не се исплатат платите за декември

СОНК најавува радикални мерки ако не се исплатат платите за декември

Синодот на ГПЦ ќе се состанува вонредно за „Македонија“

Синодот на ГПЦ ќе се состанува вонредно за „Македонија“