24 Февруари, 2018
0.5521
    ALK 7926.24    0.48%     GRNT 818    0.99%     KMB 3350.61    -0.14%     PPIV 39900    2.05%     RMDEN15 95    -0.11%     RMDEN16 95    0%     STBP 650    8.33%     STIL 140    0%     TEL 295    -0.18%     TNB 14052.14    2.39%     TPLF 1712.35    0.69%     UNI 2050    0%     VITA 7790    0%

БИЗНИС: Има 26 години, а се занимава со работа како и неговиот чукун дедо

Објавено во: Финансии 12 Октомври, 2017

Милош Петров(26) кој живее во Борче, на 20 км од Белград решил да се занимава со бизнис како и неговиот дедо и чукун дедо. 

Тој се занимава со пчеларство, одгледување на пченка, соја, пченица и сончоглед. 

„Нашата работа трае сигурно два века, но секогаш не сме имале толку земја. Мојот прадедо, татко и јас работевме и го стекнавме она што сега го имаме“ - вели таткото на Милош, Небојша. 

Милош уште од 20 години почнал да се занимава со земјоделство. Вели дека тој  е еден од ретките кои  се интересираат за оваа дејност. 

„Овде многу се работи, има многу вложувања и одрекувања. Колку повеќе земја имам, толку повеќе и работа имам“ - вели Милош. 

Овој млад човек додава дека го жртвува своето слободно време за да има поголем профит. 

Можеби ќе ве интересира

Криптовалутите носат профит, но дали може да ги потрошите?

Криптовалутите носат профит, но дали може да ги потрошите?

ОДЛУКА НА ЕДЕН ПРОФЕСОР: Дал отказ за да се занимава со нешто необично

ОДЛУКА НА ЕДЕН ПРОФЕСОР: Дал отказ за да се занимава со нешто необично

РАБОТА ОД СОНИШТАТА: Ова е за оние кои сакаат да патуваат и знаат јазици

РАБОТА ОД СОНИШТАТА: Ова е за оние кои сакаат да патуваат и знаат јазици

ЕУ удри по автомобилските картели - казна од пола милијарда евра

ЕУ удри по автомобилските картели - казна од пола милијарда евра

Успешен старт на криптовалутата „петро“ - инкасирани 735 милиони долари

Успешен старт на криптовалутата „петро“ - инкасирани 735 милиони долари

Koлку заработуваат Словенците, Хрватите, Србите, Босанците, Македонците?

Koлку заработуваат Словенците, Хрватите, Србите, Босанците, Македонците?

ПОЛНИ АВТОБУСИ ОДАТ КОН ГЕРМАНИЈА: Од оваа земја луѓето масовно се иселуваат

ПОЛНИ АВТОБУСИ ОДАТ КОН ГЕРМАНИЈА: Од оваа земја луѓето масовно се иселуваат

ТОП ОГЛАСИ ЗА ДЕНЕС: Вработуваат Скопје Сити мол, Алкалоид АД Скопје ...

ТОП ОГЛАСИ ЗА ДЕНЕС: Вработуваат Скопје Сити мол, Алкалоид АД Скопје ...

Макпетрол продолжува со откупот на сопствени акции

Макпетрол продолжува со откупот на сопствени акции