16 Декември, 2017
0.4805
    ALK 7304.71    0%     CEVI 1144    0%     GRNT 762.38    0.86%     KJUBI 1400    0%     KMB 2700    0.01%     OHB 4767.86    -0.67%     RMDEN15 95.1    0.11%     RZUS 107.89    1.78%     STB 910    -1.09%     STIL 127    -2.31%     TNB 13100    0%     TPLF 1500    -1.69%     UNI 1870    -1.03%     ZILU 151    -2.58%

(ГАЛЕРИЈА) Богдановиќ вети зелени површини, а Заев рече дека Центар прв го порази режимот

Објавено во: Македонија, Галерија 04 Октомври, 2017

Kандидатот за градоначалник на општина Центар, Саша Богдановиќ синоќа на митингот најави дека сите постоечки паркови ќе бидат обновени со зеленило, а таму каде што нема зелени површини ќе се продолжи со зазеленување и со садење нови дрва, за да се обезбеди подобра животната средина и подобар квалитетот на воздухот.

Лидерот на СДСМ, и премиер Зоран Заев изјави дека прво Центар, а потоа и цела Македонија го порази режимот. 

Заев рече дека Скопје ќе биде град кој ќе ги поврзува граѓаните со модерни и квалитетни улици и патишта, дигитализирани и паметни системи за јавни услуги, со функционален јавен превоз и безбеден сообраќај.

ФОТО ФАКТОР


Можеби ќе ве интересира

Цел град се гуши во смог, а патент кој растерува магла за 15 минути 18 години ни стои во фиоки

Цел град се гуши во смог, а патент кој растерува магла за 15 минути 18 години ни стои во фиоки

Бишевац во Клик плус: Ако може за 30 ќебапчиња да лежи затвор, може и функционер кој украл 15 милиони евра

Бишевац во Клик плус: Ако може за 30 ќебапчиња да лежи затвор, може и функционер кој украл 15 милиони евра

Какви документи потпишаа Заев и Рама за граѓаните на Македонија и Албанија?

Какви документи потпишаа Заев и Рама за граѓаните на Македонија и Албанија?

ОВА НЕ СЕ ИЗДРЖУВА: Граѓаните со протест ќе се борат против загадениот воздух кој не гуши

ОВА НЕ СЕ ИЗДРЖУВА: Граѓаните со протест ќе се борат против загадениот воздух кој не гуши

Кој лани земал фантастични 225 илјади евра месечна бруто плата?

Кој лани земал фантастични 225 илјади евра месечна бруто плата?

Фрчковски: Сакаа да ме замолчат!

Фрчковски: Сакаа да ме замолчат!

ФОТОГРАФИЈА НА ДЕНОТ ЗА ГАРДИЈАН: Скопје во смог

ФОТОГРАФИЈА НА ДЕНОТ ЗА ГАРДИЈАН: Скопје во смог

Видео Клик Плус: Каде водат политиките на владата?

Видео Клик Плус: Каде водат политиките на владата?

ЗАЕВ-РАМА: Односите помеѓу Албанија и Македонија одат по нагорна линија

ЗАЕВ-РАМА: Односите помеѓу Албанија и Македонија одат по нагорна линија