23 Октомври, 2017
0.6595
    ALK 7595.8    0.62%     BESK 11000.07    -0.92%     KMB 2800    -0.01%     MKSD 232    0%     MPT 28032.26    -0.95%     OHB 5367.09    -1.52%     REPL 52500    -0.23%     RZLV 45    0%     RZUS 129    1.57%     SBT 2180    -2.64%     STB 940.91    -0.33%     STBP 680    0%     TEL 274.5    0.92%     TNB 13300    -1.48%     TTK 828    0.12%

Богоев: Срамно е Карпошани во најурбаниот дел да имаат инфраструктурни проблеми

Објавено во: Македонија 13 Октомври, 2017

Стефан Богоев, кандидатот за градоначалник на општина Карпош од СДСМ, при посетата на граѓаните од  Карпош 1 во близина на Градскиот парк посочи дека е недозволиво граѓаните од најурбаниот дел да имаат инфраструктурни проблеми со власт која нема слух за нив.

„Не сум дојден тука да ве лажам и да се расфрлам со ветувања. Но, заедно со мојот Тим ве уверувам дека ќе започнеме со решавање на проблемите. Ова се основни инфраструктурни проблеми и е срамно карпошани, во најурбаниот дел, во близина на последната зелена оаза – Градскиот парк, да живеат во вакви услови, напомена Богоев.

„Во недела одлучуваме меѓу два концепта. Од една страна е Програмата за зелен Карпош, заштита на зеленилото во нашата општина и авангардни проекти за сите граѓани, а од друга страна е концептот на Стевчо Јакимовски и ВМРО-ДПМНЕ. Тоа е урбаната мафија, сечата на дрвја, носење ДУП-ови во затворена и нетранспарентна постапка“ вети Богоев.Можеби ќе ве интересира

Повредениот Димушевски надвор од животна опасност

Повредениот Димушевски надвор од животна опасност

Бара ли ВМРО ДПМНЕ референдум за договорот со Бугарија само за да го сокрие изборното фијаско?

Бара ли ВМРО ДПМНЕ референдум за договорот со Бугарија само за да го сокрие изборното фијаско?

Заев во Градско ветува нова индустриска зона

Заев во Градско ветува нова индустриска зона

(ФОТО18+) Димушевски се обиде, ама не успеа да му избега на ударот на Бркиќ

(ФОТО18+) Димушевски се обиде, ама не успеа да му избега на ударот на Бркиќ

Груевски ветува бесплатен оброк за ученици во Гази Баба, за возврат бара поддршка за Трајковски

Груевски ветува бесплатен оброк за ученици во Гази Баба, за возврат бара поддршка за Трајковски

(ВИДЕО18+) НЕСРЕЌА НА КРУЖНАТА ТРКА ВО СКОПЈЕ: Бркиќ го покоси организаторот Димушевски

(ВИДЕО18+) НЕСРЕЌА НА КРУЖНАТА ТРКА ВО СКОПЈЕ: Бркиќ го покоси организаторот Димушевски

Тинејџери летово низ Кисела Вода и Аеродром краделе автомобили од подземни гаражи

Тинејџери летово низ Кисела Вода и Аеродром краделе автомобили од подземни гаражи

Не е точно дека работници од Екс-ју земјите ќе се вработуваат под исти услови како оние од ЕУ земјите во Германија

Не е точно дека работници од Екс-ју земјите ќе се вработуваат под исти услови како оние од ЕУ земјите во Германија

ТОПЛО УШТЕ ДЕНЕС: Од утре пресврт во временската прогноза

ТОПЛО УШТЕ ДЕНЕС: Од утре пресврт во временската прогноза