18 Декември, 2017
0.8335
    ALK 7300    -0.06%     GRNT 766.8    0.58%     KMB 2705.47    0.2%     MPT 27000    0%     OHB 4800    0.67%     PPIV 38000    0%     RZLV 44    -2.22%     RZUS 107    -0.82%     STIL 128.98    1.56%     TPLF 1489.75    -0.68%     TTK 839    1.25%     UNI 1870    0%     USJE 23500    2.17%     ZILU 155    2.65%

БРВЕНИЦА СЕ РАДУВА НА УШТЕ ЕДЕН МИЛИОНЕР

Објавено во: Мои пари 09 Август, 2017

Младиот Гаврил Поповски од Брвеница е најновиот милионер на Државна Видео Лотарија. Тој на видео лотариските терминали од Државна Видео Лотарија, во Клуб Спорт 77 ,  само еден ден по празникот Илинден, на 03 август, стаса до фантастичната МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ добивка вредна 1.368.276 денари. 

Брвеница е местото каде по една година,  повторно имаме  МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ. Повторно млада момче, кое редовно се забавува на видео лотариските терминали. Гаврил Поповски со задоволство го подигна својот МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ чек вреден 1.368.276 денари во просториите на ДВЛМ. Вредната добивка  Гаврил ја освои на 03 август во Клуб Спорт 77.

Пресреќен, со воодушевување ни ја раскажа својата приказна. Ни откри дека со парите од својата супер добивка, планира да си купи нов мобилен телефон, нешто за дома, ќе си дозволи и убав одмор... Дел од парите ќе ги искористи за предизвикот, уште еднаш да го освои МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТОТ.

Добивките ЏЕК ПОТ, Државна Видеолотарија на РМ ги стартуваше на 1ви јуни 2016. Добивките се постигнуваат со учество на ВЛТ игрите на среќа. Досега под мотото Играј за забава, освоени се 55 Милионер Џек Пот добивки во вкупен износ од 81.854.269  денари. Покрај нив, освоени се и 7400 Мини Џек Пот добивка во вкупен износ од 55.552.108 денари. МИНИ ЏЕК ПОТ добивките се во вредност од 5 илјади до 10 илјади денари, додека најпосакуваната МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ добивка е вредна од 1.200.000,00 до 1.800.000,00 денари.

Под мотото Играј за забава, Државна Видео лотарија во јуни го започна промотивниот караванот низ Македонија. Досега се реализирани 60 промотивни настани со ваучери и  многу подароци кај нашите деловни соработници, како и 20 едукативни промоции со цел да ги поттикнеме играчите на одговорно играње. Во текот на ова лето, се забавувавме и со игрите на вода низ Македонија.


Можеби ќе ве интересира

Дедо Мраз и Даниел Кајмакоски со децата од СОС Детско село во Скопје Мериот Хотел

Дедо Мраз и Даниел Кајмакоски со децата од СОС Детско село во Скопје Мериот Хотел

Нови компании во состав на SEE Link индексите

Нови компании во состав на SEE Link индексите

Ново од Credissimo! Сајт на годината и нов износ до 80.000 денари

Ново од Credissimo! Сајт на годината и нов износ до 80.000 денари

ССК: 10 домашните инвеститори со македонски квалитет до глобален успех

ССК: 10 домашните инвеститори со македонски квалитет до глобален успех

Сити мол во хумана новогодишна кампања за социјално загрозени семејства: 12 Новогодишни елки – 12 медиумски приказни

Сити мол во хумана новогодишна кампања за социјално загрозени семејства: 12 Новогодишни елки – 12 медиумски приказни

Со „Пазари, Греби, Добиј!“ до уникатниот Citroen C3 Aircross!

Со „Пазари, Греби, Добиј!“ до уникатниот Citroen C3 Aircross!

Прилепска Пиварница со „Посебно признание“ од Црвениот крст за поддршка на целите на организацијата

Прилепска Пиварница со „Посебно признание“ од Црвениот крст за поддршка на целите на организацијата

УНИКАТНО ОСВЕТЛУВАЊЕ НА НОВОГОДИШНАТА ЕЛКА ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

УНИКАТНО ОСВЕТЛУВАЊЕ НА НОВОГОДИШНАТА ЕЛКА ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

Пристигнати 30 проектни предлози на јавинот повик за финансирање на проекти за намалување на загадувањето на воздухот „О2 предизвик“

Пристигнати 30 проектни предлози на јавинот повик за финансирање на проекти за намалување на загадувањето на воздухот „О2 предизвик“