22 Ноември, 2017
0.5058
    ALK 7231.17    -1.62%     BESK 10300    0%     GRNT 808.46    0.93%     KJUBI 1400    0%     KMB 2697.06    -0.11%     MPT 26306.88    -2.2%     OKTA 2530    -8.1%     RMDEN14 92.2    -2.95%     RZLV 45    0%     RZTK 450    1.81%     RZUS 106    -3.64%     SBT 1987    -9.86%     TNB 13500    0%     TPLF 1605.19    -0.11%     TTK 803.72    -1.5%     ZPKO 2601    0.04%

Четири земји топ дестинации за одмор - три се од Балканот

Објавено во: Балкан 19 Мај, 2017

Според британски Thomas Cook  за 12% има раст на резервациите за летен одмор, а топ дестинации се Хрватска, Грција, Бугарија и Кипар. 

Укажуваат дека дестинациите како Турција и Епигет се опоравуваат затоа што многумина ги избегнуваа, а Шпанија стагнира. Стравот дека туристите нема да бидат безбедни во Турција и Египет се намалува. Туроператорот се надева дека овие две земји ќе си го вратат туристичкиот сјај. 

Од Thomas Cook  се насочуваат кон западниот Медитеран каде се трудат да понудат нови аранжмани. 

Можеби ќе ве интересира

РЕАКЦИИ ПО ПРЕСУДАТА ЗА МЛАДИЌ: За едни патриот, за други злосторник

РЕАКЦИИ ПО ПРЕСУДАТА ЗА МЛАДИЌ: За едни патриот, за други злосторник

РЕАКЦИИ ВО БУГАРИЈА: Ќе биде ли БПЦ црква мајка на МПЦ?

РЕАКЦИИ ВО БУГАРИЈА: Ќе биде ли БПЦ црква мајка на МПЦ?

(ФОТО+ВИДЕО) ДОДИК НАЦРТА НОВА МАПА НА БАЛКАНОТ: До каде е Србија?

(ФОТО+ВИДЕО) ДОДИК НАЦРТА НОВА МАПА НА БАЛКАНОТ: До каде е Србија?

НОВА ДЕМОКРАТИЈА БАРА ОДГОВОР: Бутарис тврди дека Солун не води надворешна политика

НОВА ДЕМОКРАТИЈА БАРА ОДГОВОР: Бутарис тврди дека Солун не води надворешна политика

Дачиќ вели дека Србија сака во ЕУ, но не со признавање на Косово

Дачиќ вели дека Србија сака во ЕУ, но не со признавање на Косово

Генералот Младиќ осуден на доживотна затворска казна

Генералот Младиќ осуден на доживотна затворска казна

Кабинетот на Бугарија денес гласа за поевтини разговори со Македонија

Кабинетот на Бугарија денес гласа за поевтини разговори со Македонија

Утре пресуда за Ратко Младиќ

Утре пресуда за Ратко Младиќ

Уште една земја го повлече признавањето на Косово

Уште една земја го повлече признавањето на Косово