24 Јануари, 2018
1.8673
    ALK 7707.16    0.11%     BESK 9518    -4.73%     FERS 56000    0%     GRNT 830    0%     KMB 3080.48    -1.77%     MPT 28856.12    -0.18%     PPIV 37500    0%     RMDEN13 96    0%     RMDEN16 94.5    0%     SBT 2080    2.97%     STBP 600    0%     STIL 149.79    -2.73%     TEL 284.57    0.55%     TIKV 153    0%     TTK 973.78    2.5%     UNI 1999.2    -0.04%     VITA 7562    7.08%

Чолиќ за „Женски Магазин“: Забавно е да си татко на тинејџерки!

Објавено во: Стил 08 Октомври, 2017

Тричасовно шоу со неговиот комплетен бенд и танчарска група им подари Здравко Чолиќ на велешани, сношти на традиционалната манифестација „Велешка питијада“. За најголемата балканска поп – ѕвезда во Велес, дојде публика од цела Македонија, што и не е големо изненадување, без оглед на честите гостувања на Чола кај нас.

Чолиќ беше единствениот кој не носеше зимско палто или јакна. И неговите колеги на сцената и фановите, беа облечени како среде зима, температурата надвор беше 6 степени. Тој е и понатаму витален да скока на бината, има добра меморија да препознава стари пријатели во публиката, да им намигне или да им мафне, а на најверните обожаветeлки кои го следат на сите концерти во регионот, да им испрати бакнеж. Токму еден од старите пријатели на Чола, војнички другар од Велес, го поканил да преспие во неговиот дом по концертот. Поради кусиот престој, Здравко и неговата екипа беа сместени во велешкиот хотел „Гардениа“.

„ Долго не сме биле овде во Велес, и жал ми е што нема да останеме подолго. Утре си заминуваме за Белград. Обично кога сум во Македонија, каде и да настапуваме, ќе прошетаме неколку дена и низ Скопје, но овој пат немаме време. Ќе дојдам повторно пред Нова година, имам договорено снимање на неколку празнични емисии“, изјави Здравко за „Женски Mагазин“ на кусата средба за време на паузата од настапот. Чола, кој е татко на две ќерки, Уна Звездана (16) и Лара (11), низ насмевка ни раскажа дека не е лесно, но и дека е забавно што е татко на тинејџерки.

Целиот текст можете да го прочитате на zenskimagazin.mk. 

Можеби ќе ве интересира

МЛАДАТА ПЕЈАЧКА САРА ГИГОВА УСПЕШНО КОТИРА НА НАТПРЕВАРОТ „ПИНК ЅВЕЗДИЧКИ“: Жирито препозна дека сме братучетки со Антониа

МЛАДАТА ПЕЈАЧКА САРА ГИГОВА УСПЕШНО КОТИРА НА НАТПРЕВАРОТ „ПИНК ЅВЕЗДИЧКИ“: Жирито препозна дека сме братучетки со Антониа

Како да ги завршите сите обврски за половина време?

Како да ги завршите сите обврски за половина време?

ОПУШТЕНА СРЕДБА НА НЕКОГАШНОТО ДУО АНДРИЈАНА АЛАЧКИ И ИРЕНА СПАСОВСКА: Не сме скарани како што мислат

ОПУШТЕНА СРЕДБА НА НЕКОГАШНОТО ДУО АНДРИЈАНА АЛАЧКИ И ИРЕНА СПАСОВСКА: Не сме скарани како што мислат

Интервју Ида Протугер Вељковиќ: Докторот ми рече „нема надеж“, но јас решив да се борам

Интервју Ида Протугер Вељковиќ: Докторот ми рече „нема надеж“, но јас решив да се борам

ЖЕНСКИ МУАБЕТ СО ЕДИНА МУСА, КОШАРКАРКА И ФИТНЕС ШАМПИОН: Сексапилот ми е само плус

ЖЕНСКИ МУАБЕТ СО ЕДИНА МУСА, КОШАРКАРКА И ФИТНЕС ШАМПИОН: Сексапилот ми е само плус

Отворено со Маја Величкова: Најдобро што знам, љубовта да ја растам

Отворено со Маја Величкова: Најдобро што знам, љубовта да ја растам

ОТВОРЕНО СО ПЕЈАЧКАТА РОСАНА САРИЌ-ТОДОРОВСКА: Без Маријана, душата ми е на половина

ОТВОРЕНО СО ПЕЈАЧКАТА РОСАНА САРИЌ-ТОДОРОВСКА: Без Маријана, душата ми е на половина

НАУТРО ЧИСТЕЊЕ, НАВЕЧЕР КУРС: Еве како е во Германија

НАУТРО ЧИСТЕЊЕ, НАВЕЧЕР КУРС: Еве како е во Германија