17 Декември, 2017
0.5762
    ALK 7304.71    0%     CEVI 1144    0%     GRNT 762.38    0.86%     KJUBI 1400    0%     KMB 2700    0.01%     OHB 4767.86    -0.67%     RMDEN15 95.1    0.11%     RZUS 107.89    1.78%     STB 910    -1.09%     STIL 127    -2.31%     TNB 13100    0%     TPLF 1500    -1.69%     UNI 1870    -1.03%     ZILU 151    -2.58%

Дали полицаецот Алими ги дал клучевите на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ?

Објавено во: Македонија 07 Декември, 2017

На 27 април попладнето, пратениците од ВМРО-ДПМНЕ сега осомничени за насилството во Собранието, ги зеле клучевите од поранешниот полицаец, Фетах Алими и ги отвориле вратите за да влезе толпата која подоцна физички нападна пратеници и новинари, објави ТВ 21. 

Обвинителството за организиран криминал го бара Алими, еден од шестемина по кои сѐ уште се трага, од групата со вкупно 36 лица, но дека сепак  не е активирана меѓународна потерница.

Од Обвинителството не даваат детали за кое дело  е осомничен поранешниот полицаец Фетах Алими, бидејќи случајот е во истражна постапка.

Можеби ќе ве интересира

Велес најзагаден вечерва, зад него е Тетово

Велес најзагаден вечерва, зад него е Тетово

(ВИДЕО) Фрчковски: Аматери сакаат да прават реформи во судството

(ВИДЕО) Фрчковски: Аматери сакаат да прават реформи во судството

Професорки бараат Иванов да стави вето на Законот за јазици

Професорки бараат Иванов да стави вето на Законот за јазици

Нов министер за здравство - Села излегува од Владата?

Нов министер за здравство - Села излегува од Владата?

Заев и Рама ги посетија Македонците во Пустец

Заев и Рама ги посетија Македонците во Пустец

Бејли: Друг руски гасовод нема да донесе чист воздух

Бејли: Друг руски гасовод нема да донесе чист воздух

Кучиња искасаа дете во Карпош

Кучиња искасаа дете во Карпош

ВМРО-ДПМНЕ: Само граѓаните на референдум може да одлучат околу спорот што го има Република Грција со нашето име

ВМРО-ДПМНЕ: Само граѓаните на референдум може да одлучат околу спорот што го има Република Грција со нашето име

Загадениот воздух извади граѓани на протести

Загадениот воздух извади граѓани на протести