27 Април, 2017
0.3630
    ALK 5500.64    0.01%     KMB 2501.49    0.01%     MPT 27749.25    2.77%     OHB 4500    -2.16%     OKTA 2600    -1.89%     RMDEN14 95    0%     SBT 1300    0%     SPAZP 3500    0%     STB 900    0%     TNB 10000    0%

Данев: Не смее да се манипулира гласот на мнозинството Македонци

Објавено во: Македонија 20 Март, 2017

Мнозинството Македонци гласаше за програмата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ и нивниот глас не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност, рече денеска на прес-конференција Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ.

- Зоран Заев е свесен за последиците и затоа прифаќа секакви уцени, вклучувајќи и формирање Влада по нотите од Тирана. Зоран Заев затоа замижува и го одобрува однесувањето на Зијадин Села кој бара менување на знамето и химната, го негира постоењето на македонскиот народ и најавува бркање од работа на Македонците. Последиците по однос на државата од реализирање на Тиранската Платформа ќе бидат несогледливи. Токму затоа ВМРО-ДПМНЕ е спремно да поддржи малцинска Влада на СДСМ и да гласа се од програмата на СДСМ, само СДСМ да се откаже од Тиранската Платформа, вели Данев.

Од ВМРО-ДПМНЕ го повикаа Заев да излезе со платформата како своја изборна програма на избори пред граѓаните, за народот да му каже што мисли.

Можеби ќе ве интересира

Намамил малолетничка на Фејсбук и интимните фотографии ги ширел со други

Намамил малолетничка на Фејсбук и интимните фотографии ги ширел со други

Нухиу пред домашните и европските новинари вети поголема безбедност од МВР

Нухиу пред домашните и европските новинари вети поголема безбедност од МВР

Заев: Мнозинството има право и обврска да го преземе водењето на Парламентот

Заев: Мнозинството има право и обврска да го преземе водењето на Парламентот

Илиевски: Во бункер се кријат тие што се качија на Тиранската платформа

Илиевски: Во бункер се кријат тие што се качија на Тиранската платформа

ДУИ не се пишмани - Потписи за СДСМ со надеж за нова влада

ДУИ не се пишмани - Потписи за СДСМ со надеж за нова влада

ВИДЕО ФАКТОР24: Политичарите не даваат да има соживот, велат граѓаните

ВИДЕО ФАКТОР24: Политичарите не даваат да има соживот, велат граѓаните

УДАР ЗА ЛЕ ПЕН: ЕП започна постапка за одземање на нејзиниот пратенички имунитет

УДАР ЗА ЛЕ ПЕН: ЕП започна постапка за одземање на нејзиниот пратенички имунитет

Иванов тврди дека странските фондации ја разделиле Македонија на етничка основа

Иванов тврди дека странските фондации ја разделиле Македонија на етничка основа

Жбогар: Не е задача на дипломатите да кажат кои се излезите од сегашната ситуација

Жбогар: Не е задача на дипломатите да кажат кои се излезите од сегашната ситуација