23 Септември, 2017
0.3950
    ALK 7297.6    -0.03%     GRNT 870    -0.99%     KMB 2883.3    -1.59%     KPSS 485    -2.81%     KVAS 10670    -3%     MPT 30201    -2.58%     MTUR 4700    2.17%     OKTA 3300    10%     PKB 14500    0.07%     RZUS 120    -1.64%     SBT 2219.26    -0.89%     STB 938.54    -1.78%     STIL 134    3.08%     TEL 279    -0.49%     TNB 13300    0.4%     TPLF 1601    -0.32%     TTK 776    -3%

Десет години ЦЕЕД Македонија - Бизнис клуб на успешни приказни

Објавено во: Мои пари 13 Септември, 2017

Центарот за развој на претприемачи и менаџери (Center for Entrepreneurship and Executive Development - CEED) ЦЕЕД Македонија, десет години игра важна улога во создавањето на успешни бизнис приказни преку вмрежување, know-how бизнис решенија, пристап до финансии и до нови пазари.

ЦЕЕД Македонија започна со работа во септември 2007 како трет центар во мрежата на ЦЕЕД менаџерски и претприемачки центри основани од страна на американскиот инвестициски фонд СЕАФ кои постојат во Бугарија, Словенија, Романија, Србија, Мароко, Тунис, Танзанија, Ерменија, Албанија, Косово, Молдавија и Босна и Херцеговина.

ЦЕЕД креира заедница на претприемачи и ги поддржува менаџерите и нивните тимови во растот на бизнисите. Нашите главни услуги вклучуваат настани за градење на капацитетите кои се фокусирани на практични знаења надополнети со размена на искуства и менторство од успешни локални и интернационални бизнис лидери, пристап до финансии и силна регионална и меѓународна мрежа. Во текот на десетте години од постоењето, ЦЕЕД Македонија успеа да се позиционира на македонскиот пазар како единствен и иновативен давател на услуги за бизнис поддршка кој дизајнира и имплементира менаџерски и лидерски програми, програми за развој на личните вештини и консултантски услуги.

Во овие 10 години, докажавме дека ЦЕЕД Бизнис клубот е најдоброто место за личен и деловен развој. Низ нашите програми за развој поминаа околу 1.500 претприемачи и менаџери од преку 1.000 компании, а нивните резултати се мерило за нашата успешност.

Пишуваме историја, креираме успешни приказни, градиме мрежа на претприемачи, сопственици на компании, менаџери и растеме заедно!

Ви благодариме и ги чекаме следните десет, десет пати побројни!

*Комерцијален текст

Можеби ќе ве интересира

МАКПРОГРЕС ОД ВИНИЦА ЈА ПРЕВЗЕМА ДОНИА ОД ПРИЛЕП

МАКПРОГРЕС ОД ВИНИЦА ЈА ПРЕВЗЕМА ДОНИА ОД ПРИЛЕП

ЕДС тврди: Ниту сме ја иницирале постапката за блокирање на сметките на ФЕНИ ИНДУСТРИ ниту пак имаме желба Комбинатот да се затвори

ЕДС тврди: Ниту сме ја иницирале постапката за блокирање на сметките на ФЕНИ ИНДУСТРИ ниту пак имаме желба Комбинатот да се затвори

Учениците-иницијатори на позитивни промени во училиштата

Учениците-иницијатори на позитивни промени во училиштата

Деветта „Coca-Cola Активна зона“ за промоција на активниот начин на живот

Деветта „Coca-Cola Активна зона“ за промоција на активниот начин на живот

СИГУРНО ИМАШ БИЗНИС-ИДЕЈА ЗА НАГРАДА ОД 10.000 ЕВРА

СИГУРНО ИМАШ БИЗНИС-ИДЕЈА ЗА НАГРАДА ОД 10.000 ЕВРА

МХЕ Тополки тврдат: Пренамената на земјиштето за МХЕ Тополки е обврска на државата од концесискиот договор потпишан во 2015 година со претходната Влада на ВМРО ДПМНЕ

МХЕ Тополки тврдат: Пренамената на земјиштето за МХЕ Тополки е обврска на државата од концесискиот договор потпишан во 2015 година со претходната Влада на ВМРО ДПМНЕ

Пакети со 50% попуст и со поголема интернет брзина во Неотел

Пакети со 50% попуст и со поголема интернет брзина во Неотел

ОПШТЕСТВЕНА ОДГОВОРНОСТ СТАНА ГЛОБАЛНА ИДЕЈА

ОПШТЕСТВЕНА ОДГОВОРНОСТ СТАНА ГЛОБАЛНА ИДЕЈА

Министерот Шапуриќ во посета на Витаминка

Министерот Шапуриќ во посета на Витаминка