19 Ноември, 2017
0.3143
    ALK 7409.18    0.11%     KMB 2701    -0.03%     MPT 27782.13    -0.78%     STB 934.8    0.37%     TEL 272    -2.82%     TPLF 1656.25    -2.52%

Диме Ратајкоски си поднел оставка во МТВ?

Објавено во: Македонија 14 Септември, 2017

Диме Ратајкоски  повеќе не е одговорен  уредник на прв програмски сервис на МТВ, неофицијално дознава Фактор. 

Оваа информација ја потврдуваат и дел од вработените во јавниот сервис, а дел тврдат дека само слушаат муабети и немаат официјална информација. 

Од раководството на МТВ кажаа дека директорите денеска имаат повеќе состаноци надвор и не се во можност да дадат официјална информација. 

СДСМ го обвинуваше Ратајкоски за пропаганда и криминал со власта на ВМРО-ДПМНЕ. 

Тие прашуваа дали Ратајкоски противзаконски изнесува и дава на користење архивски материјали на МТВ и дозволува користење ресурси на МТВ за приватни продукции. 

Тој денеска не се јавуваше на мобилен телефон. 

Неговото име и презиме уште стои на веб страницата на МТВ. 

Можеби ќе ве интересира

Србинки и Црногорка приведени по контролите на МВР

Србинки и Црногорка приведени по контролите на МВР

Иванов утре и задутре ќе го угостува албанскиот колега Илир Мета

Иванов утре и задутре ќе го угостува албанскиот колега Илир Мета

СРАМОТНИ ПОДАТОЦИ: Само 18 отсто од Македонија има мрежна канализација

СРАМОТНИ ПОДАТОЦИ: Само 18 отсто од Македонија има мрежна канализација

Нафта од потонат брод го загади Охридското езеро

Нафта од потонат брод го загади Охридското езеро

(ВИДЕО) Какви планови „крчка“ ЕУ за Балканот?

(ВИДЕО) Какви планови „крчка“ ЕУ за Балканот?

Бошковски се враќа на политичката сцена, ја крева партијата од пепелта

Бошковски се враќа на политичката сцена, ја крева партијата од пепелта

ЕПИЛОГ ОД АКЦИИТЕ НА МВР: Колкумина се приведени и кои објекти се затворени?

ЕПИЛОГ ОД АКЦИИТЕ НА МВР: Колкумина се приведени и кои објекти се затворени?

(ВИДЕО) МВР со „упад“ во казино во Тетово-што затекна полицијата таму?

(ВИДЕО) МВР со „упад“ во казино во Тетово-што затекна полицијата таму?

Хан едвај чека утре да дојде во Скопје

Хан едвај чека утре да дојде во Скопје