24 Септември, 2017
0.3859
    ALK 7297.6    -0.03%     GRNT 870    -0.99%     KMB 2883.3    -1.59%     KPSS 485    -2.81%     KVAS 10670    -3%     MPT 30201    -2.58%     MTUR 4700    2.17%     OKTA 3300    10%     PKB 14500    0.07%     RZUS 120    -1.64%     SBT 2219.26    -0.89%     STB 938.54    -1.78%     STIL 134    3.08%     TEL 279    -0.49%     TNB 13300    0.4%     TPLF 1601    -0.32%     TTK 776    -3%

Диме Ратајкоски си поднел оставка во МТВ?

Објавено во: Македонија 14 Септември, 2017

Диме Ратајкоски  повеќе не е одговорен  уредник на прв програмски сервис на МТВ, неофицијално дознава Фактор. 

Оваа информација ја потврдуваат и дел од вработените во јавниот сервис, а дел тврдат дека само слушаат муабети и немаат официјална информација. 

Од раководството на МТВ кажаа дека директорите денеска имаат повеќе состаноци надвор и не се во можност да дадат официјална информација. 

СДСМ го обвинуваше Ратајкоски за пропаганда и криминал со власта на ВМРО-ДПМНЕ. 

Тие прашуваа дали Ратајкоски противзаконски изнесува и дава на користење архивски материјали на МТВ и дозволува користење ресурси на МТВ за приватни продукции. 

Тој денеска не се јавуваше на мобилен телефон. 

Неговото име и презиме уште стои на веб страницата на МТВ. 

Можеби ќе ве интересира

НА ПОЛНОЌ ПОЧНУВА КАМПАЊАТА: Учествуваат 19 политички партии и коалиции, но и неколку листи на независни кандидати

НА ПОЛНОЌ ПОЧНУВА КАМПАЊАТА: Учествуваат 19 политички партии и коалиции, но и неколку листи на независни кандидати

(ВИДЕО) Гербнерих: Луѓето кои сториле тешки кривични дела мора да бидат казнети

(ВИДЕО) Гербнерих: Луѓето кои сториле тешки кривични дела мора да бидат казнети

За што разговарале Заев и Коѕиас во Њујорк?

За што разговарале Заев и Коѕиас во Њујорк?

ВО ЌЕЛИЈАТА НА ИГОР ЈУГ НЕМАЛО МОБИЛЕН: Kој ги напиша заканите за Груевски?

ВО ЌЕЛИЈАТА НА ИГОР ЈУГ НЕМАЛО МОБИЛЕН: Kој ги напиша заканите за Груевски?

Манчевски гледа иднина во обновливи извори на енергија

Манчевски гледа иднина во обновливи извори на енергија

Потпишан Кодексот за фер избори, што порачаа Трајановски и Шилегов?

Потпишан Кодексот за фер избори, што порачаа Трајановски и Шилегов?

Владата на Груевски трошела десетици милиони евра за пропаганда во медиуми

Владата на Груевски трошела десетици милиони евра за пропаганда во медиуми

Галерија: МПЦ го прогласи Архимандтритот Јоанакиј Ракотински за светец

Галерија: МПЦ го прогласи Архимандтритот Јоанакиј Ракотински за светец

Алијансата за Албанците во Гостивар ќе ги претстави адутите за изборите

Алијансата за Албанците во Гостивар ќе ги претстави адутите за изборите