23 Јули, 2017
0.1563

Предупредување за видеото кое ќе го погледнете

Дрон видео го прикажува целиот хорор од најтешкиот пожар во Португалија

Објавено во: Свет 19 Јуни, 2017

Видеото направено со дрон од местото каде беснееја големи шумски пожари го прикажува вистинскиот хорор кој се одвивал во Португалија. Силната огнена стихија проголтувала се пред себе, а шеесетина луѓе изгореа живи во своите автомобили во очајнички обиди да избегаат од пламените јазици.


Пожарот опфати три општини вкупно, а португалскиот премиер го нарече најголемиот во историјата на неговата земја.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) НОВА АТЛАНТИДА: Еве како изгледа град потопен пред 25 години

(ВИДЕО) НОВА АТЛАНТИДА: Еве како изгледа град потопен пред 25 години

И ОВА СЕ СЛУЧИ: Кина увезува ориз

И ОВА СЕ СЛУЧИ: Кина увезува ориз

Очајниот портпарол на Трамп си заминува од Белата куќа

Очајниот портпарол на Трамп си заминува од Белата куќа

(ВИДЕО) Научници открија нова џиновска риба за која претходно не се знаело

(ВИДЕО) Научници открија нова џиновска риба за која претходно не се знаело

Земјотрес близу Аматриче ја потресе Италија

Земјотрес близу Аматриче ја потресе Италија

Интерпол предупредува за бомбаши самоубијци - каде ќе нападнат?

Интерпол предупредува за бомбаши самоубијци - каде ќе нападнат?

Хаваи се подготвува за евентуален напад од Северна Кореја?

Хаваи се подготвува за евентуален напад од Северна Кореја?

Јужна Кореја се подготвува да стане трговски центар за нафта и гас во Северна Азија

Јужна Кореја се подготвува да стане трговски центар за нафта и гас во Северна Азија

КАТАР ОДЛУЧИ: Воведува нови мерки за борба против тероризмот

КАТАР ОДЛУЧИ: Воведува нови мерки за борба против тероризмот