19 Ноември, 2017
0.3244
    ALK 7409.18    0.11%     KMB 2701    -0.03%     MPT 27782.13    -0.78%     STB 934.8    0.37%     TEL 272    -2.82%     TPLF 1656.25    -2.52%

Другарката на Иванка трета по ред директорка за комуникации на Трамп

Објавено во: Свет 12 Септември, 2017

Младата Хоуп Хикс која ја водеше кампањата на американскиот претседател Доналд Трамп на социјалните мрежи е новата директорка на комуникации во Белата куќа и е трета по ред на оваа одговорна функција откако претходно за многу кратко време беа отпуштени Ентони Скарамучи и Шон Спајсер.

Хоуп е повеќе позната како блиска другарка на Иванка Трамп, но и многу верен член на најтесниот тим околу Доналд Трамп па токму затоа и ја доби довербата да ги претставува неговите ставови и политики пред новинарите во Белата куќа и секако пред американската јавноста.

Поранешната манекенка ја следи глас дека е голем бранител на имиџот на Трамп. Пред да дојде на новата позиција во Белата куќа работела како советник на Иванка, ќерката на Трамп, а работела и како портпарол на кампањата на Трамп, што била нејзина прва работа во политиката.


Можеби ќе ве интересира

ВЛАСТА ЈА ПРЕЗЕДЕ МОЌНИОТ КРОКОДИЛ: Мугабе сменет од челото на владеачката партија-следи оставка или импичмент?

ВЛАСТА ЈА ПРЕЗЕДЕ МОЌНИОТ КРОКОДИЛ: Мугабе сменет од челото на владеачката партија-следи оставка или импичмент?

Гигантот „Сименс“ го тресат скандали: Илјадници вработени ќе „летаат“ на улица!

Гигантот „Сименс“ го тресат скандали: Илјадници вработени ќе „летаат“ на улица!

„Исламска држава“ сè уште не е мртва, но сонот за калифатот се распаѓа

„Исламска држава“ сè уште не е мртва, но сонот за калифатот се распаѓа

Германија ги забранува детските паметни часовници

Германија ги забранува детските паметни часовници

МАЖИТЕ ПОБРОЈНИ ОД ЖЕНИТЕ: Масовни оставки на европратеници во ЕП

МАЖИТЕ ПОБРОЈНИ ОД ЖЕНИТЕ: Масовни оставки на европратеници во ЕП

(ВИДЕО) ЗИМБАБВЕ НА НОЗЕ: Толпа тргна кон резиденцијата на Мугабе-се бара да си оди

(ВИДЕО) ЗИМБАБВЕ НА НОЗЕ: Толпа тргна кон резиденцијата на Мугабе-се бара да си оди

Саудиска Арабија ја тресат апсења-кој е на „удар“ на принцот овој пат?

Саудиска Арабија ја тресат апсења-кој е на „удар“ на принцот овој пат?

Сервер: Русија ќе направи се за да ја спречи Македонија во НАТО

Сервер: Русија ќе направи се за да ја спречи Македонија во НАТО

Ќе успее ли Меркел да состави влада во цајтнот?

Ќе успее ли Меркел да состави влада во цајтнот?