19 Јануари, 2018
0.4111
    ALK 7650    0.02%     BESK 9991    -3%     GRNT 824.02    0.32%     KMB 3152.12    0.17%     MTUR 4250    1.19%     OHB 5200    4%     OKTA 3111    -8.96%     RMDEN16 94.4    0%     RZUS 113    9.51%     SLAV 6100    95.89%     STB 960    1.65%     STIL 151.56    0.58%     TIKV 153    -2.55%     TKVS 3202    1.72%     TNB 13228.04    0.22%     TTK 951.17    1.04%     UNI 2000    0.03%     ZPKO 2710    4.23%

Другарката на Иванка трета по ред директорка за комуникации на Трамп

Објавено во: Свет 12 Септември, 2017

Младата Хоуп Хикс која ја водеше кампањата на американскиот претседател Доналд Трамп на социјалните мрежи е новата директорка на комуникации во Белата куќа и е трета по ред на оваа одговорна функција откако претходно за многу кратко време беа отпуштени Ентони Скарамучи и Шон Спајсер.

Хоуп е повеќе позната како блиска другарка на Иванка Трамп, но и многу верен член на најтесниот тим околу Доналд Трамп па токму затоа и ја доби довербата да ги претставува неговите ставови и политики пред новинарите во Белата куќа и секако пред американската јавноста.

Поранешната манекенка ја следи глас дека е голем бранител на имиџот на Трамп. Пред да дојде на новата позиција во Белата куќа работела како советник на Иванка, ќерката на Трамп, а работела и како портпарол на кампањата на Трамп, што била нејзина прва работа во политиката.


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ОГНЕНИ УЛИЦИ: Нафта се изли во руско село

(ВИДЕО) ОГНЕНИ УЛИЦИ: Нафта се изли во руско село

(ВИДЕО) ОВА Е НАЈОПАСНИОТ МОСТ НА СВЕТОТ: Како да се помине?

(ВИДЕО) ОВА Е НАЈОПАСНИОТ МОСТ НА СВЕТОТ: Како да се помине?

(ВИДЕО) ХОЛАНДИЈА: Стебло се скрши пред жена со бебе

(ВИДЕО) ХОЛАНДИЈА: Стебло се скрши пред жена со бебе

2015, 2016 и 2017 најтопли години - каде ќе не однесе затоплувањето?

2015, 2016 и 2017 најтопли години - каде ќе не однесе затоплувањето?

(ВИДЕО) СИЛНИОТ ВЕТАР ПОБЕДЕН: Ужасно слетување на аеродромот во Дизелдорф

(ВИДЕО) СИЛНИОТ ВЕТАР ПОБЕДЕН: Ужасно слетување на аеродромот во Дизелдорф

(ВИДЕО) Кинезите со ново чудо го надминуваат светот

(ВИДЕО) Кинезите со ново чудо го надминуваат светот

(ВИДЕО) Снежна бура и студ во Америка, десет мртви во невреме

(ВИДЕО) Снежна бура и студ во Америка, десет мртви во невреме

СЕНАТОТ ОДОБРИ КОНТРОВЕРЗЕН АКТ: Ќе го потпише ли Трамп законот за прислушување

СЕНАТОТ ОДОБРИ КОНТРОВЕРЗЕН АКТ: Ќе го потпише ли Трамп законот за прислушување

Видео: Путин во грч ладна вода за Богојавление

Видео: Путин во грч ладна вода за Богојавление