17 Јануари, 2017
0.3565
    ALK 5400    0%     BESK 10899.54    1.82%     CEVI 800    6.67%     FERS 43000    2.38%     GRNT 609.56    0.01%     KMB 3000.49    0.44%     MPT 28694.5    1.35%     OKTA 2400    0%     PPIV 34900    1.2%     REPL 43000    0%     RMDEN15 94    0%     RZUS 98.88    5.19%     SBT 1300    0%     STB 876.6    1.91%     STIL 88.94    3.42%     TEL 256    -1.54%     TPLF 1050    -2.92%     TRPS 1500    0%     TTK 721    3%     UNI 1040    0%     VITA 8960    -0.44%     ZPKO 2500    0%

Економија

Контроверзниот проект „СКОПЈЕ 2014“ под лупа на СЈО-Какви документи одзеде Катица од државниот архив?

Контроверзниот проект „СКОПЈЕ 2014“ под лупа на СЈО-Какви документи одзеде Катица од државниот архив?

14 Јануари, 2017

Во кои градови хотелите се најскапи?

Во кои градови хотелите се најскапи?

13 Јануари, 2017

Уникатна монета од 2 евра има огромна колекционерска вредност

Уникатна монета од 2 евра има огромна колекционерска вредност

13 Јануари, 2017

Сопственикот на „Брилијант“ ги продава акциите од Фершпед!

Сопственикот на „Брилијант“ ги продава акциите од Фершпед!

13 Јануари, 2017

“БРИЛИЈАНТ“ ЗА ФАКТОР: Фабриката за производство на масло нема да се затвори!

“БРИЛИЈАНТ“ ЗА ФАКТОР: Фабриката за производство на масло нема да се затвори!

13 Јануари, 2017

За четири дена нов заем кај домашните кредитори

За четири дена нов заем кај домашните кредитори

13 Јануари, 2017

Скок на цените на производителите на индустриски производи

Скок на цените на производителите на индустриски производи

13 Јануари, 2017

Аналитичарите: Во текот на криза инвестирајте во злато

Аналитичарите: Во текот на криза инвестирајте во злато

13 Јануари, 2017

НАУКАТА ПОТВРДИ: Работниците треба да работат четири дена неделно

НАУКАТА ПОТВРДИ: Работниците треба да работат четири дена неделно

13 Јануари, 2017

Извозот на Кина колабира, се стравува од трговска војна со Трамп

Извозот на Кина колабира, се стравува од трговска војна со Трамп

13 Јануари, 2017

ПРВА ЛИСТА ЗА 2017: Колку должници има УЈП?

ПРВА ЛИСТА ЗА 2017: Колку должници има УЈП?

13 Јануари, 2017

ФЕРЕРО НА УДАР НА EFSA: Нутела без палмино масло нема да е Нутела!

ФЕРЕРО НА УДАР НА EFSA: Нутела без палмино масло нема да е Нутела!

13 Јануари, 2017

Во оваа земја производството на нафта ќе остане на 23 годишно дно

Во оваа земја производството на нафта ќе остане на 23 годишно дно

13 Јануари, 2017

ЦИГАРИ, АЛКОХОЛ И ДРУГИ ПОРОЦИ: Каде во светот се најскапи, а каде најевтини?

ЦИГАРИ, АЛКОХОЛ И ДРУГИ ПОРОЦИ: Каде во светот се најскапи, а каде најевтини?

13 Јануари, 2017

Кој сака да работи во Британија ќе плати такса

Кој сака да работи во Британија ќе плати такса

13 Јануари, 2017

Ќе се намали бројот на работници во градежништвото?

Ќе се намали бројот на работници во градежништвото?

12 Јануари, 2017

Ердоган: И турската економија е под „терористички напад“

Ердоган: И турската економија е под „терористички напад“

12 Јануари, 2017

НЕИЗВЕСНОСТ, РЕВОЛТ И НЕЗАДОВОЛСТВО: Вработените во Југохром упорни за средба со Димитриев!

НЕИЗВЕСНОСТ, РЕВОЛТ И НЕЗАДОВОЛСТВО: Вработените во Југохром упорни за средба со Димитриев!

12 Јануари, 2017