17 Јануари, 2017
0.3348
    ALK 5400    0%     BESK 10899.54    1.82%     CEVI 800    6.67%     FERS 43000    2.38%     GRNT 609.56    0.01%     KMB 3000.49    0.44%     MPT 28694.5    1.35%     OKTA 2400    0%     PPIV 34900    1.2%     REPL 43000    0%     RMDEN15 94    0%     RZUS 98.88    5.19%     SBT 1300    0%     STB 876.6    1.91%     STIL 88.94    3.42%     TEL 256    -1.54%     TPLF 1050    -2.92%     TRPS 1500    0%     TTK 721    3%     UNI 1040    0%     VITA 8960    -0.44%     ZPKO 2500    0%

Економија

ТУРИЗМОТ ВО МАКЕДОНИЈА: Повеќе гости и повеќе ноќевања

ТУРИЗМОТ ВО МАКЕДОНИЈА: Повеќе гости и повеќе ноќевања

12 Јануари, 2017

Германската економија со најсилен годишен раст од 5 години

Германската економија со најсилен годишен раст од 5 години

12 Јануари, 2017

Јенот поскапе - колку јени се потребни за купување долар?

Јенот поскапе - колку јени се потребни за купување долар?

12 Јануари, 2017

Една одлука на Кина му зададе удар и го турна на дно биткоинот

Една одлука на Кина му зададе удар и го турна на дно биткоинот

12 Јануари, 2017

ШУТКА ДОБИ МИЛИОНЕР: Првиот џек пот во 2017!

ШУТКА ДОБИ МИЛИОНЕР: Првиот џек пот во 2017!

12 Јануари, 2017

ТАЈНАТА Е ВО ВЕШТИНИТЕ: Како до подобро работно место!

ТАЈНАТА Е ВО ВЕШТИНИТЕ: Како до подобро работно место!

12 Јануари, 2017

Нашите обуки се значајни како за младите кои штотуку навршуваат високо образование, а немаат практично искуство кое честопати е предуслов за вработување, така и за сите оние кои имаат амбиција да имаат подобро работно место во финансиските сектори

Марјан Ристески: Синдикалната чест  не се брани со рекетари и полиција

Марјан Ристески: Синдикалната чест не се брани со рекетари и полиција

12 Јануари, 2017

Дали творецот на Нутела  ќе се откаже од палминото масло за кое се тврди дека е штетно?

Дали творецот на Нутела ќе се откаже од палминото масло за кое се тврди дека е штетно?

11 Јануари, 2017

НБРМ ја намали каматната стапка на благајнички записи

НБРМ ја намали каматната стапка на благајнички записи

11 Јануари, 2017

Само мексиканската валута е полоша од лирата - што го поттикнува падот?

Само мексиканската валута е полоша од лирата - што го поттикнува падот?

11 Јануари, 2017

НАГРАДИ ЗА РАБОТНИЦИ: Летување, автомобил, дел од компанија

НАГРАДИ ЗА РАБОТНИЦИ: Летување, автомобил, дел од компанија

11 Јануари, 2017

Светската банка ја зголеми прогнозата за глобалниот раст

Светската банка ја зголеми прогнозата за глобалниот раст

11 Јануари, 2017

ТРГНУВААТ ВО ОСВОЈУВАЊЕ НА РЕГИОНОТ: Хрватите го купија црногорскиот Телеком

ТРГНУВААТ ВО ОСВОЈУВАЊЕ НА РЕГИОНОТ: Хрватите го купија црногорскиот Телеком

11 Јануари, 2017

САМО НЕБОТО Е ЛИМИТ ЗА ПЛАТИТЕ: Менаџерски договори за тајни плати на директорите во АЦВП!

САМО НЕБОТО Е ЛИМИТ ЗА ПЛАТИТЕ: Менаџерски договори за тајни плати на директорите во АЦВП!

11 Јануари, 2017

Од каде ЕЛЕМ ќе плати 1,9 милиони евра за струјата што ја купи за 5 дена?

Од каде ЕЛЕМ ќе плати 1,9 милиони евра за струјата што ја купи за 5 дена?

11 Јануари, 2017

МФ: Поради големата побарувачка, намалена каматата на државните хартии од вредност на денешната аукција

МФ: Поради големата побарувачка, намалена каматата на државните хартии од вредност на денешната аукција

10 Јануари, 2017

Како нафтата ја стартуваше годинава?

Како нафтата ја стартуваше годинава?

10 Јануари, 2017

ПРЕВЗЕМЕТЕ БЕСПЛАТНИ 50 ЕВРА и тргувајте со акциите на BMW

ПРЕВЗЕМЕТЕ БЕСПЛАТНИ 50 ЕВРА и тргувајте со акциите на BMW

10 Јануари, 2017