18 Декември, 2017
0.4036
    ALK 7300    -0.06%     GRNT 766.8    0.58%     KMB 2705.47    0.2%     MPT 27000    0%     OHB 4800    0.67%     PPIV 38000    0%     RZLV 44    -2.22%     RZUS 107    -0.82%     STIL 128.98    1.56%     TPLF 1489.75    -0.68%     TTK 839    1.25%     UNI 1870    0%     USJE 23500    2.17%     ZILU 155    2.65%

Економија

Се делеле тендери со апсурдни цени од 0,01 денар

Се делеле тендери со апсурдни цени од 0,01 денар

04 Декември, 2017

Што ќе донесат новите патарини на македонските патишта?

Што ќе донесат новите патарини на македонските патишта?

03 Декември, 2017

Видео: Како Нобеловецот Фридман го предвиде Биткоинот пред 18 години?

Видео: Како Нобеловецот Фридман го предвиде Биткоинот пред 18 години?

03 Декември, 2017

(ФОТО) МНТ ПОКИСНАТ: Таванот на зградата што чинеше 38 милиони евра попушти од дождовите

(ФОТО) МНТ ПОКИСНАТ: Таванот на зградата што чинеше 38 милиони евра попушти од дождовите

02 Декември, 2017

ТВ24: Семејни фирми на Чавков и Мијалков меѓу доверителите на „Фени“

ТВ24: Семејни фирми на Чавков и Мијалков меѓу доверителите на „Фени“

02 Декември, 2017

Бугарија доби зголемен кредитен рејтинг со засилената надворешна позиција

Бугарија доби зголемен кредитен рејтинг со засилената надворешна позиција

02 Декември, 2017

Лилјана Георгиевска : Исправена децениската стечајна неправда! Борбата продолжува до последниот стечаец

Лилјана Георгиевска : Исправена децениската стечајна неправда! Борбата продолжува до последниот стечаец

02 Декември, 2017

Потпишан договорот со Мурат Тиџарет кои ќе инвестираат 6,6 милиони евра

Потпишан договорот со Мурат Тиџарет кои ќе инвестираат 6,6 милиони евра

01 Декември, 2017

Ќе ожеднат ли скопјани - Утврдени повисоките цени за водата

Ќе ожеднат ли скопјани - Утврдени повисоките цени за водата

01 Декември, 2017

Кога според Светска банка земјите од регионот ќе ги стигнат европските?

Кога според Светска банка земјите од регионот ќе ги стигнат европските?

30 Ноември, 2017

Расправата за предлог буџетот се враќа пред пратениците во Собраниската комисија

Расправата за предлог буџетот се враќа пред пратениците во Собраниската комисија

30 Ноември, 2017

Како му оди на „Скопски пазар“?

Како му оди на „Скопски пазар“?

30 Ноември, 2017

Иднината на ФЕНИ ќе се решава преку СТЕЧАЈ

Иднината на ФЕНИ ќе се решава преку СТЕЧАЈ

29 Ноември, 2017

Како „Жито Лукс“ ја зголеми добивката 6 пати за три месеци?

Како „Жито Лукс“ ја зголеми добивката 6 пати за три месеци?

29 Ноември, 2017

„Енекод“ и со формална понуда за ФЕНИ - Ќе се избегне ли стечај?

„Енекод“ и со формална понуда за ФЕНИ - Ќе се избегне ли стечај?

29 Ноември, 2017

СКОПЈАНЕЦ ВО КАТАР: Дојдов заради промена, искуство и нормално повисока заработка

СКОПЈАНЕЦ ВО КАТАР: Дојдов заради промена, искуство и нормално повисока заработка

29 Ноември, 2017

ДВОЈНО ПОВЕЌЕ ОД ПРЕД ЕДЕН МЕСЕЦ: Биткоинот надмина 10.000 долари

ДВОЈНО ПОВЕЌЕ ОД ПРЕД ЕДЕН МЕСЕЦ: Биткоинот надмина 10.000 долари

28 Ноември, 2017

Последна шанса за Енекод да го земе ФЕНИ, банките се сомневаат

Последна шанса за Енекод да го земе ФЕНИ, банките се сомневаат

28 Ноември, 2017