24 Јануари, 2018
0.4749
    ALK 7707.16    0.11%     BESK 9518    -4.73%     FERS 56000    0%     GRNT 830    0%     KMB 3080.48    -1.77%     MPT 28856.12    -0.18%     PPIV 37500    0%     RMDEN13 96    0%     RMDEN16 94.5    0%     SBT 2080    2.97%     STBP 600    0%     STIL 149.79    -2.73%     TEL 284.57    0.55%     TIKV 153    0%     TTK 973.78    2.5%     UNI 1999.2    -0.04%     VITA 7562    7.08%

Економија

„Standard & Poor’s“ го намали рејтингот на 18 италијански банки

„Standard & Poor’s“ го намали рејтингот на 18 италијански банки

25 Јули, 2013

Македонија и понатаму ниско задолжена земја

Македонија и понатаму ниско задолжена земја

24 Јули, 2013

Поевтинува парното!

Поевтинува парното!

24 Јули, 2013

Комисијата за хартии од вредност јавно ја опомена „Иново Брокер“

Комисијата за хартии од вредност јавно ја опомена „Иново Брокер“

24 Јули, 2013

Владата се задолжи 20 милиони евра, за да врати 18,8 милиони евра

Владата се задолжи 20 милиони евра, за да врати 18,8 милиони евра

24 Јули, 2013

Лошите вести во Кина предизвикаа пад на цените на нафтата

Лошите вести во Кина предизвикаа пад на цените на нафтата

24 Јули, 2013

Туркиш ерлајнс го зголемил нето профитот за 60 пати

Туркиш ерлајнс го зголемил нето профитот за 60 пати

23 Јули, 2013

Задолжителна електронска продажба на државните ствари

Задолжителна електронска продажба на државните ствари

23 Јули, 2013

Москва: Македонија и Русија удрија потпис на договорот за Јужен тек

Москва: Македонија и Русија удрија потпис на договорот за Јужен тек

23 Јули, 2013

ДЗС: Просечното искористување на капацитетите во јуни изнесува 60,9 проценти

ДЗС: Просечното искористување на капацитетите во јуни изнесува 60,9 проценти

23 Јули, 2013

Колку поголем стаж имате, толку повисока ќе ви биде пензијата

Колку поголем стаж имате, толку повисока ќе ви биде пензијата

23 Јули, 2013

Македонци за 300 евра од квадрат купуваат станови во околината на Солун

Македонци за 300 евра од квадрат купуваат станови во околината на Солун

22 Јули, 2013

Банките почнаа да ги намалуваат каматите за штедење

Банките почнаа да ги намалуваат каматите за штедење

22 Јули, 2013

Зошто Македонците сакаат да бидат „други невработени лица“!?

Зошто Македонците сакаат да бидат „други невработени лица“!?

22 Јули, 2013

20 македонски производи на индонезискиот пазар

20 македонски производи на индонезискиот пазар

21 Јули, 2013

Валутните пазари забележаа незначителни промени на девизните курсеви

Валутните пазари забележаа незначителни промени на девизните курсеви

20 Јули, 2013

Добрите економски вести од САД ја зголемија цената на нафтата

Добрите економски вести од САД ја зголемија цената на нафтата

20 Јули, 2013

Дури 40.000 фирми имале блокирани сметки

Дури 40.000 фирми имале блокирани сметки

20 Јули, 2013