17 Јануари, 2017
0.3445
    ALK 5400    0%     BESK 10899.54    1.82%     CEVI 800    6.67%     FERS 43000    2.38%     GRNT 609.56    0.01%     KMB 3000.49    0.44%     MPT 28694.5    1.35%     OKTA 2400    0%     PPIV 34900    1.2%     REPL 43000    0%     RMDEN15 94    0%     RZUS 98.88    5.19%     SBT 1300    0%     STB 876.6    1.91%     STIL 88.94    3.42%     TEL 256    -1.54%     TPLF 1050    -2.92%     TRPS 1500    0%     TTK 721    3%     UNI 1040    0%     VITA 8960    -0.44%     ZPKO 2500    0%

Економија

„Газпром“ се пофали со рекордно снабдување на Европа

„Газпром“ се пофали со рекордно снабдување на Европа

08 Јануари, 2017

РИЗИЧНА 2017-та: Период на геополитичка рецесија-Што предувидуваат експерти?

РИЗИЧНА 2017-та: Период на геополитичка рецесија-Што предувидуваат експерти?

08 Јануари, 2017

2017 година е најризична во политичките односи за последните 70 години

КИНЕСКИ КРЕДИТИ: Изградбата поскапа за 17 милиони евра, а изведбата на автопатите доцни!

КИНЕСКИ КРЕДИТИ: Изградбата поскапа за 17 милиони евра, а изведбата на автопатите доцни!

08 Јануари, 2017

Должничко ропство, правна неправда...

Должничко ропство, правна неправда...

08 Јануари, 2017

Активирана Гигафабриката на Tesla која ќе доминира во производството на батерии

Активирана Гигафабриката на Tesla која ќе доминира во производството на батерии

07 Јануари, 2017

Apple за прв пат под казна му ја намали платата на директорот Тим Кук

Apple за прв пат под казна му ја намали платата на директорот Тим Кук

07 Јануари, 2017

БИТКА ЗА ПРЕВЛАСТ: Мафијашка пресметка за синдикално лидерство?!

БИТКА ЗА ПРЕВЛАСТ: Мафијашка пресметка за синдикално лидерство?!

07 Јануари, 2017

ЧОВЕЧКИ СУДБИНИ, ИЗГУБЕНИ И ЗАБОРАВЕНИ: Ретвитни оброк!

ЧОВЕЧКИ СУДБИНИ, ИЗГУБЕНИ И ЗАБОРАВЕНИ: Ретвитни оброк!

07 Јануари, 2017

Faraday Future ја упати првата закана кон Tesla - Најавен супер брз електричен автомобил

Faraday Future ја упати првата закана кон Tesla - Најавен супер брз електричен автомобил

06 Јануари, 2017

Последниве месеци цените на угостителските услуги без промени

Последниве месеци цените на угостителските услуги без промени

05 Јануари, 2017

Златото стави крај на тригодишната серија падови

Златото стави крај на тригодишната серија падови

05 Јануари, 2017

БИЗНИС ФАЦИ,Николовски: Секој успех е триумф на упорноста!

БИЗНИС ФАЦИ,Николовски: Секој успех е триумф на упорноста!

05 Јануари, 2017

БИЗНИС ФАЦИ, ЗОРАН ВИТАНОВ: Жешки зборови во тешки времиња !

БИЗНИС ФАЦИ, ЗОРАН ВИТАНОВ: Жешки зборови во тешки времиња !

05 Јануари, 2017

НЕПОВОЛНО ЗА НАЈРАЗВИЕНИТЕ: Ќе изгубат 47% од работните места

НЕПОВОЛНО ЗА НАЈРАЗВИЕНИТЕ: Ќе изгубат 47% од работните места

04 Јануари, 2017

ИЗВОЗОТ ПОРАСНАЛ: Каде и што најмногу извезуваме?

ИЗВОЗОТ ПОРАСНАЛ: Каде и што најмногу извезуваме?

04 Јануари, 2017

Овие три земји се најпопуларни дестинации за инвеститорите во 2017 година

Овие три земји се најпопуларни дестинации за инвеститорите во 2017 година

04 Јануари, 2017

Инфлацијата во еврозоната достигна над 3-годишен врв

Инфлацијата во еврозоната достигна над 3-годишен врв

04 Јануари, 2017

Азиските берзи скокаат, доларот на највиско ниво во последните 14 години

Азиските берзи скокаат, доларот на највиско ниво во последните 14 години

04 Јануари, 2017