22 Октомври, 2017
0.9706
    ALK 7595.8    0.62%     BESK 11000.07    -0.92%     KMB 2800    -0.01%     MKSD 232    0%     MPT 28032.26    -0.95%     OHB 5367.09    -1.52%     REPL 52500    -0.23%     RZLV 45    0%     RZUS 129    1.57%     SBT 2180    -2.64%     STB 940.91    -0.33%     STBP 680    0%     TEL 274.5    0.92%     TNB 13300    -1.48%     TTK 828    0.12%

Економија

Европски експерти ќе не советуваат како да го планираме буџетот

Европски експерти ќе не советуваат како да го планираме буџетот

07 Февруари, 2013

Аман во Собрание по поевтина струја и парно; Пратениците со нив, Регулаторот контра!

Аман во Собрание по поевтина струја и парно; Пратениците со нив, Регулаторот контра!

07 Февруари, 2013

Сарачини: УСАИД значаен долгогодишен партнер на македонскиот економски развој

Сарачини: УСАИД значаен долгогодишен партнер на македонскиот економски развој

07 Февруари, 2013

Информативна акција за невработените на Центар

Информативна акција за невработените на Центар

07 Февруари, 2013

Зголемени субвенциите за проектот „Купи куќа, купи стан“

Зголемени субвенциите за проектот „Купи куќа, купи стан“

07 Февруари, 2013

Од јуни до декември лани пуштени во употреба 40 згради

Од јуни до декември лани пуштени во употреба 40 згради

07 Февруари, 2013

„АМАН“ во парламентот- се одлучува за враќањето на евтината дневна тарифа

„АМАН“ во парламентот- се одлучува за враќањето на евтината дневна тарифа

07 Февруари, 2013

Наумоф и Павловски нови членови во Бордот на Македонија 2025

Наумоф и Павловски нови членови во Бордот на Македонија 2025

07 Февруари, 2013

Со 1 милион евра ќе се подобрува работата на Министерството за финансии

Со 1 милион евра ќе се подобрува работата на Министерството за финансии

07 Февруари, 2013

Скопје го има богатството на половина Македонија, источно е мизерија, на запад е тешко!

Скопје го има богатството на половина Македонија, источно е мизерија, на запад е тешко!

07 Февруари, 2013

Од „Ремонт на пруги“ ги бараат вработувањата, во Влада велат- нека минат избори!

Од „Ремонт на пруги“ ги бараат вработувањата, во Влада велат- нека минат избори!

06 Февруари, 2013

Се менува Законот: Кој и фрлил мерак на Поштенска банка!?

Се менува Законот: Кој и фрлил мерак на Поштенска банка!?

06 Февруари, 2013

Новини за професионалните возачи, задолжителни обуки и лиценца на 5 години

Новини за професионалните возачи, задолжителни обуки и лиценца на 5 години

06 Февруари, 2013

Економските министри решаваат, ќе продолжи ли увозот на возила постари од 7 години?

Економските министри решаваат, ќе продолжи ли увозот на возила постари од 7 години?

06 Февруари, 2013

Битола и Прилеп збратимени во идејата за финансирање на мали бизниси

Битола и Прилеп збратимени во идејата за финансирање на мали бизниси

06 Февруари, 2013

УЈП и Академијата за судии и јавни обвинители потпишаа Меморандум за соработка

УЈП и Академијата за судии и јавни обвинители потпишаа Меморандум за соработка

06 Февруари, 2013

Македонските лекари заминуваат во Тексас, Тодоров им договорил обука

Македонските лекари заминуваат во Тексас, Тодоров им договорил обука

06 Февруари, 2013

Сараќини во САД ги повика американските компании да инвестираат во Македонија

Сараќини во САД ги повика американските компании да инвестираат во Македонија

06 Февруари, 2013